Politerno > Україна і світ > Міноборони не надає копії угод про постачання скандальних “Богдан 2251”

Міноборони не надає копії угод про постачання скандальних “Богдан 2251”

  • Лютий 21, 2018
  • 318 Переглядів
  • 1

Міністерство оборони України відмовляється надавати копії угод на постачання санітарних автомобілей “Богдан 2251” на запит на публічну інформацію.

Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch, Гліб Канєвський.

“Інформація, яку ви просите надати, має обмежений доступ”,- зазначив без пояснень директор департаменту військово-технічної політики Андрій Араптанов.

Окрім угод, в Міністерства також запитувався перелік фірм, які постачали “Богдани”.

“Якщо чиновники вважають, що інформація про закупівлю “Богданів” може зашкодити обороні, тоді чому вони самі оголосили, що призупиняють закупівлю автомобілей, які мають недоліки?”, – коментував раніше ситуацію запитувач Гліб Канєвський.

Як відомо, раніше у Міноборони заявили, що подальше виробництво санітарних автомобілів “Богдан 2251” буде можливим лише після усунення виявлених недоліків технічної та медичної частин. Відповідне рішення ухвалили за результатами засідання круглого столу під головуванням заступника глави МОУ.

Раніше стало відомо, що з 50 доставлених на фронт автомобілів “Богдан-2251” 25 довелося ремонтувати або повертати на завод. За держзамовленням, Міноборони було передано 100 автомобілів, наразі ЗСУ прийняли половину.

Санітарний автомобіль “Богдан 2251” виробляється корпорацією “Богдан Моторс”. Розробка авто, як заявлялося, велася разом зі спеціалістами Міноборони з урахуванням потреб військових лікарів. Вартість автомобіля становила $32 тис. за одиницю.

Бенефіціаром корпорації “Богдан Моторс” є перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, який відповідає за оборонно-промисловий комплекс. Раніше його бізнес-партнером в корпорації був президент Петро Порошенко.

Пізніше в корпорації “Богдан” запевнили, що про відмову Міноборони від закупівель не йдеться. Мовляв, Міноборони ініціювало створення спецгруп, які у координації із заводом-виробником “Богданів” модернізують санітарний автомобіль Богдан-2251 для потреб медичної служби ЗСУ,  про призупинення виробництва чи відмову від закупівель не йдеться.

Читайте також: Альона Шкрум: про що я НЕ кажу на Мюнхенських безпекових форумах

 

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.