Politerno > Україна і світ > Після питання про відсутність Порошенка під час відпочинку на Мальдівах, суд припинив його допит

Після питання про відсутність Порошенка під час відпочинку на Мальдівах, суд припинив його допит

  • Лютий 21, 2018
  • 213 Переглядів
  • 0

Під час допиту Петра Порошенка у справі про державну зраду Віктора Януковича, головуючий суддя Оболонського райсуду Києва передчасно припинив допит після того, як захист поставив президенту питання про відпочинок на Мальдівських островах.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк запитав президента, чому під час його нещодавньої відпустки (яку Порошенко провів на Мальдівах – ред.) ніхто не ухвалив жодного рішення про його самоусунення.

Таким чином захист провів паралель з ситуацією, що склалася з Януковичем у 2014 році. Тоді після його втечі Верховна Рада ухвалила постанову про самоусунення Януковича від виконання обов’язків президента і призначила в.о. очільника держави Олександра Турчинова.

На це питання відреагував головуючий суддя Владислав Дев’ятко, який до цього багато разів попереджав адвокатів колишнього президента про необхідність ставити питання по суті справи.

“Петро Олексійович, я прошу вибачення, напевно, що я був правий – умисно захисники задають питання, які не стосуються цього кримінального провадження, не бажаючи вас допитувати”, – заявив він.

“Я вимушений припинити ваш допит”, – додав суддя.

За регламентом свідчення Порошенка мали тривати ще 20 хвилин, до 15:30.

Як повідомлялось, на засіданні 21 лютого суд у справі про держзраду Віктора Януковича дозволив допитати президента Петра Порошенка через відеозв’язок.

На допиті президент зокрема розповів, що під час візиту до Криму в лютому 2014 року особисто бачив регулярні російські війська і закриту Верховну раду Криму.

Він також пояснив, що не зміг приїхати до суду і дає свідчення по відео з Адміністрації президента, оскільки дуже зайнятий.

Крім того, Порошенко заявив, що якщо хтось мав сумніви щодо самоусунення екс-президента Віктора Януковича від виконання ним функцій глави держави, то міг оскаржити це у Конституційному суді.

Яке повідомлялось, неафішований відпочинок на Мальдівських островах президента України Петра Порошенка, що тривав з 1 по 8 січня разом з перельотом загалом коштував не менше 500 тисяч доларів.

Після секретного вояжу Порошенка в Мережі згадали історію з Януковичем, якого в 2014 році Рада відсторонила від влади за відсутність навіть не в країні, а в Києві – і то лише добу.

А нардеп Сергій Лещенко задався питанням: “Відлітаючи на Мальдіви, звідки Порошенко знав, що Путін не нападе?”.

Поділитися: