Politerno > Україна і світ > Порошенко каже, що газовими контрактами не передбачено їх розірвання в односторонньому порядку

Порошенко каже, що газовими контрактами не передбачено їх розірвання в односторонньому порядку

  • Березень 2, 2018
  • 355 Переглядів
  • 1

Президент України Петро Порошенко заявляє, що транзиту російського газу через територію України до країн Європейського Союзу нічого не загрожує.

На цьому президент наголосив під час наради з питань енергетичної безпеки, передає “Інтерфакс”.

“Ми впевнені, що договір не буде розірвано. Ми впевнені, що транзиту нічого не загрожує. Україна вкотре підтвердила свій статус як надійного постачальника”, – запевнив Порошенко.

За словами президента, “РФ і РАТ “Газпром” іще раз продемонстрували, що тільки-но настає холод, вони роблять чергові спроби застосувати постачання газу як механізм політичного тиску”.

“Це не пройде. Україна – надійний партнер”, – додав голова держави.

Він також зазначив, що про цю ситуацію було поінформовано західних партнерів.

Порошенко схвалив заяву Європейської Комісії та інших партнерів України, зокрема уряд Німеччини, з цього питання.

“Вони розуміють, хто відповідальний”, – сказав Порошенко.

Президент зазначив, що його поінформували після дуже уважного вивчення контракту між “Нафтогазом” і “Газпромом”, що договором не передбачено його розірвання в односторонньому порядку.

Глава держави впевнений, що якщо це станеться, то НАК “Нафтогаз”, безумовно, звернеться до арбітражу за додатковою компенсацією збитку, який “зараз завдано безвідповідальними діями “Газпрому”.

Згідно з контрактами між “Газпромом” і “Нафтогазом” на постачання і транзит газу, вони діють до кінця 2019 року.

“У випадку, якщо сторони протягом 30/45 днів (30 днів – для контракту на поставку, 45 днів – для контракту на транзит газу) з моменту виникнення будь-яких суперечностей або розбіжностей не зможуть дійти взаємоприйнятного рішення, то будь-який спір, розбіжність, або претензія у зв’язку з цим контрактом або його порушенням, розірванням або недійсністю будуть остаточно вирішені шляхом арбітражу відповідно до регламенту Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма”, – зазначено в договорах між сторонами.

Відповідні пункти контрактів зберігають свою силу незалежно від завершення терміну дії або припинення дії договорів між “Нафтогазом” і “Газпромом”.

Нагадаємо, сьогодні, 2 березня, глава правління “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що його компанія змушена негайно розпочати процедуру розірвання контрактів з “Нафтогазом України” на постачання і транзит газу.

Як повідомлялось, 28 лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” щодо компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, “Нафтогаз” домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку “Газпромом” погоджених обсягів газу для транзиту.

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі “Газпром” має сплатити 2,56 млрд доларів на користь “Нафтогазу”.

У той же час, Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу НАК “Нафтогаз України” на перегляд тарифу на транзит в контракті з ПАТ “Газпром”.

1 березня стало відомо, що “Газпром” вирішив не постачати газ НАК “Нафтогаз України” за контрактом і повернув отриману передоплату.

Голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв на засіданні Ради безпеки й оборони України того ж дня заявив, що дефіцит газу в Україні – близько 10 млн куб м на добу. Він запропонував обмежити споживання газу на 3-4 березня, коли ще очікується холодна погода.

Читайте також: Умови газового контракту, як дбайлива пастка для “Газпрому” від Тимошенко

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.