Politerno > Україна і світ > Електоральні настрої свідчать про зміцнення лідерських позицій Тимошенко та її партії – експерти

Електоральні настрої свідчать про зміцнення лідерських позицій Тимошенко та її партії – експерти

 • 17 Березня, 2018
 • 1167 Переглядів
 • 0

Експерти обговорили результати останнього масштабного соцопитування групи “Рейтинг”.

Електоральні настрої українців свідчать про утвердження лідерських позицій Юлії Тимошенко та її партії “Батьківщина”.

Про це у п’ятницю, 16 березня, повідомили українські політологи на прес-конференції, обговорюючи результати останнього масштабного соцопитування групи “Рейтинг”, згідно з яким Юлія Тимошенко суттєво випереджає Петра Порошенка (18,7% та 15,6% підтримки відповідно).

“Наразі ми бачимо утвердження лідерських позицій Юлії Тимошенко в президентському рейтингу. Петро Порошенко на другому місці. Ми також бачимо велику кількість кандидатів, які  мають приблизно однакові показники”, – зазначив керівник Соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович.

За його словами, невдоволення владою переростає в те, що чинний президент Порошенко, у разі потрапляння у другий тур разом із лідером “Батьківщини”, виграє лише у 4 областях. “А решту областей виграє Юлія Тимошенко, що є свідченням невдоволеності  владою”, – зауважив він.

Зі свого боку експерт Корпорації стратегічного консалтингу “Гардарика” Костянтин Матвієнко сказав, що завдяки цьому масштабному дослідженню (30 000 респондентів) маємо чітке уявлення про суспільні настрої українців.

“З одного боку, є бачення суспільних настроїв, пріоритетів людей, сподівань. З іншого боку, дослідження дає відповідь на запитання, які політичні суб’єкти могли б реалізувати ці сподівання, потреби населення. І велика частина суспільства пов’язує цю реалізацію саме з Юлією Тимошенко та її політичною силою”, – сказав він.

Політолог також звернув увагу на те, що БПП і “Народний фронт” демонструють інституційну слабкість влади.

“Хто може замістити їх в законний електоральний спосіб? Тут у нас чіткий лідер – “Батьківщина”. Адже вона має всі ознаки політичної партії: парламентська фракція, яскравий лідер, система місцевих осередків, фракції у місцевих радах”, – зауважив експерт Корпорації стратегічного консалтингу “Гардарика”.

На думку Костянтина Матвієнка, фактично іншої системної партії, яка могла б бути елементом  дво- або трипартійної системи в Україні, немає.

“Ми і соціологічне дослідження не бачать іншої такої системної партії. І “Народний фронт”, і партія Ляшка, і БПП – це політичні односезонки, що підтверджується виборами в ОТГ”, – зауважив експерт.

Він також нагадав, що останні результати місцевих виборів в ОТГ фіксують перше місце партії “Батьківщина”. І це при тому, зауважив Костянтин Матвієнко, що Порошенко має колосальний медійний та адміністративний ресурс.

Раніше ми повідомляли, що дані масштабного опитування Соціологічної групи “Рейтинг“ вказують на лідерство Юлії Тимошенко практично в усіх областях Центру та частини Заходу країни.

Соціологи опитали 30 тисяч респондентів, тоді як зазвичай електоральні рейтинги формуються на підставі 2 тисяч опитаних.  Це наймасштабніше соціологічне опитування, проведене за останні роки.

Відповідно до даних “Рейтингу”, лідером президентського рейтингу є голова “Батьківщини” Юлія Тимошенко, за яку у разі проведення виборів найближчим часом готові проголосувати 18,7% тих, хто взяв би у них участь та визначився із вибором. Петра Порошенка готові підтримати 15,6% опитаних, Юрія Бойка – 11,7%, Анатолія Гриценка – 9,7%, Олега Ляшка – 8,7%, Вадима Рабіновича – 8,3%, Андрія Садового – 6,4%, Олега Тягнибока – 3,9%, Арсенія Яценюка – 1,7%.

Моделювання другого туру президентських виборів у парі Юлія Тимошенко та Петро Порошенко дало наступні результати: за лідера Батьківщини готові проголосувати 30% тих, хто заявив, що візьме участь у основних виборах. Чинного лаву держави готові підтримати у цьому випадку 23%.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь