Politerno > Україна і світ > Сенат США визнав Голодомор 32-33 років геноцидом українського народу

Сенат США визнав Голодомор 32-33 років геноцидом українського народу

  • Жовтень 4, 2018
  • 385 Переглядів
  • 3

Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Про це йдеться у повідомленні посольства України у США.

Наголошується, що до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року, ред.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців».

Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

«Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії», — йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Please follow and like us:

3 Comments Already

Comments are closed.