Politerno > Україна і світ > Євродепутати обурені, що дірки в бюджеті України, створені олігархами, закриває ЄС – банкір

Євродепутати обурені, що дірки в бюджеті України, створені олігархами, закриває ЄС – банкір

  • Жовтень 5, 2018
  • 1133 Переглядів
  • Comments Off

Депутати Європейського парламенту вважають, що в Україні необхідно змінити законодавство і унеможливити концентрацію багатства і політичної влади в декількох приватних руках.

Про це заявив в інтерв’ю Економічній правді Олександр Антонюк, співробітник однієї з фінансових структур Євросоюзу.

“… їх (депутатів Європарламенту – ред) зачепило те, що ЄС доводиться надавати стільки фінансової підтримки Україні для закриття дірок в бюджеті”, – сказав Антонюк.

“У висновках (до звіту – ЕП) ми говоримо, що ці 540 млн доларів дорівнюють річній фінансовій допомозі Євросоюзу для закриття бюджетних дірок. Ці діри створюють олігархи, а їх повинен закривати ЄС з бюджету. Депутатів це обурило”, – додав він.

За словами Антонюка, реакція депутатів європарламенту полягала в твердженнях, що в Україні необхідно прибирати вплив олігархів.

“Потрібно вийти з системи, де стільки багатства і політичної влади сконцентровано в кількох приватних руках. Ви ж розумієте, що гроші, залишені в Україні, працювали б на її економіку, а так вони працюють на чужу економіку”, – заявив він.

Для зміни поточної ситуації необхідно почати розробляти зміни до законодавства, які усунули б цю проблему.

“Потрібно змусити компанії стати більш публічними. Потрібно змусити ДФС розкривати інформацію за експортними операціями. Належний контроль повинен здійснюватися і за самими експортними операціями. Також слід внести в список офшорних юрисдикцій такі держави як Швейцарія або Люксембург і проаналізувати податкові ставки в різних країнах, через які здійснюються подібні операції”, – резюмував він.

Як повідомлялось, у комітеті у закордонних справах Європарламенту представили проект резолюції по ситуації в Україні, в якому від Києва очікують послаблення впливу олігархів, посилення боротьби з корупцією і поліпшення роботи судової системи.

Please follow and like us: