Politerno > Україна і світ > “Батьківщина” одностайно підтримала припинення дії договору про дружбу з Росією

“Батьківщина” одностайно підтримала припинення дії договору про дружбу з Росією

  • Грудень 6, 2018
  • 212 Переглядів
  • Comments Off

“Батьківщина” одностайно проголосувала за законопроект “Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією” (№ 0206).

Як наголосив під час розгляду відповідного документу народний депутат від “Батьківщини” Борис Тарасюк, це питання стратегічної ваги для нашої держави.

“Законопроект, який ми розглядаємо, вніс президент України. Можна поставити запитання: а де Президент України, а де міністр закордонних справ при розгляді цього стратегічно важливого питання”, – обурився він.

Борис Тарасюк також продемонстрував заяви Юлії Тимошенко, Григорія Немирі та Сергія Власенка, які наразі перебувають у відрядженні у Вашингтоні на запрошення Конгресу і Сенату США, з офіційним проханням до голови ВРУ Андрія Парубія зарахувати їх голоси “За” денонсацію дружби з РФ.

Свою заяву лідер “Батьківщини” заздалегідь опублікувала на особистій сторінці у Facebook, додавши також відповідні звернення депутатів з її фракції, які також перебувають сьогодні в Америці.

“На жаль, я сьогодні фізично не можу бути присутня на засіданні парламенту, позаяк перебуваю в США з візитом. Це дуже важлива поїздка для формування нових систем безпеки та гарантій Україні з боку Сполучених Штатів Америки. Вона заздалегідь погоджена і не могла бути скасована чи перенесена на інший тиждень”, – написала вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що це офіційна і послідовна позиція її особиста та її політичної сили.

Лідер партії нагадала також, що саме Борис Тарасюк вніс відповідний проект про припинення дружби з Росією ще на самому початку роботи Верховної Ради VIII-го скликання.

Зі свого боку депутат від “Батьківщини” Ігор Луценко зазначив з трибуни парламенту, що сьогоднішнє рішення є правильним, але запізнілим.

“У тому, що 4 роки не розривався цей договір про дружбу, є склад державної зради. І треба буде, коли для цього будуть правові умови, обов’язково вияснити, хто організував цю чотирирічну затримку з розірвання договору. Винні за це мають бути покарані!” – заявив він.

Представляючи позицію партії Борис Тарасюк, нагадав, що ще у 2015 році разом із колегами по фракції він вніс законопроект про зупинення дії принаймні декількох статей відповідного договору, включно з одіозною статтею про стратегічне партнерство між Україною та Росією, але МЗС не знайшло для цього підстав.

Як повідомлялось, Юлія Тимошенко заявила, що Україна повинна нарешті визнати неефективність так званих мінських домовленостей та негайно розпочати переговори в новому поглибленому форматі «Будапешт плюс».

Також стало відомо, що лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко у Сполучених Штатах Америки зустрілася зі спецпредставником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером. Крім того, Тимошенко у Вашингтоні взяла участь у круглому столі в Атлантичній Раді.

Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що наразі всі шанси перемогти у майбутніх президентських виборах є у лідерки “Батьківщини” Юлії Тимошенко, чия передвиборча програма йому імпонує, а у Петра Порошенка занадто низький рейтинг, щоб довкола нього об’єднуватися.

Лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко попередив Тимошенко, Вакарчука і Зеленського про можливі напади і на них.

 

Please follow and like us: