Politerno > Україна і світ > “Укрнафта” не пустила державних аудиторів на перевірку

“Укрнафта” не пустила державних аудиторів на перевірку

  • Грудень 6, 2018
  • 163 Переглядів
  • 1

Публічне акціонерне товариство “Укрнафта” не допустило фахівців Державної аудиторської служби для перевірки діяльності компанії за період 2015-2018 років.

Про це повідомляє журналіст експертної організації StateWatch Ольга Євстігнєєва, яка оприлюднила лист служби.

У документі зазначено, що ДАС запланувала перевірити “Укрнафту” в другому кварталі цього року. Однак, в червні аудитори не змогли потрапити на підприємство з державною часткою.

“ПАТ “Укрнафта” не допустило фахівців Держаудитслужби до проведення зазначеного аудиту, про що складено відповідний акт, проінформовано Кабінет Міністрів та публічне акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, – йдеться далі в документі.

Нагадаємо, нещодавно “Укрнафта” звернулася до суду з вимогою зобов’язати Антимонопольний комітет знищити частину матеріалів антимонопольного розслідування, проведеного стосовно консолідованої мережі АЗС групи “Приват” Ігоря Коломойського, що складається з 1625 станцій.

Дані матеріали АМКУ отримав від Національного антикорупційного бюро, яке проводить власне розслідування.

У жовтні представники “Нафтогазу” повідомили ЕП, що “Укрнафта” саботує проведення аудиту компанією KPMG. У Укрнафті цю інформацію заперечують.

Компанії “Нафтогаз України” належить 50% + 1 акція “Укрнафти”. Групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами “Приватбанку”, серед яких зокрема Ігор Коломойський – близько 42% акцій.

За даними Держреєстру судових рішень, НАБУ розслідує як мінімум дві кримінальні провадження щодо “Укрнафти”. Перше зареєстровано 16 квітня 2015 року і стосується виведення коштів через нафтові аукціони, друге – від 28 квітня 2015 року і стосується ухилення від сплати податків при операціях купівлі-продажу нафтопродуктів.

У серпні ми повідомляли, що НАК “Нафтогаз України” веде переговори з групою “Приват” щодо розділення активів компанії “Укрнафта”.

НАК “Нафтогаз України” запропонував Кабінету міністрів ліквідувати посади всіх членів правління Національної акціонерної компанії, за винятком глави Андрія Коболєва

В березні минулого року стало відомо, прокуратура міста Києва розцінює як зловживання службовим становищем бездіяльність голови правління НАК “Нафтогаз Україна” Андрія Коболєва відносно топ-менеджменту ПАТ “Укрнафти”. На думку прокурорів, бездіяльність не дозволила державі відновити контроль над “Укрнафтою” і це призвело до збільшення її податкового боргу на 5,49 млрд грн. до 10 млрд грн.

Минулого року, у квітні, Генеральна прокуратура України проводила обшук в центральному офісі ПАТ “Укрнафта”.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.