Politerno > Україна і світ > Намісник Почаївської лаври поскаржився на тиск “іподиякону” Порошенку

Намісник Почаївської лаври поскаржився на тиск “іподиякону” Порошенку

  • Грудень 7, 2018
  • 436 Переглядів
  • 1

Глава наглядової ради Нацбанку України Петро Порошенко на свято Трійці був висвячений в диякони – червень 2009 р.

Намісник Почаївської лаври митрополит Володимир поскаржився президенту Петру Порошенку на тиск і попросив про заступництво.

Про це йдеться у відритому листі на ім’я глави держави, розміщеному 6 грудня на сайті інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

“У минулому ви, шановний Петро Олексійовичу, були іподияконом нашої церкви. Ваш батько неодноразово бував у нашій Свято-Успенській Почаївській Лаврі, де ми, наскільки це було можливо, приділяли йому увагу”, – стверджується в заяві священика.

А тепер у Почаївській лаврі “дивуються”, чому президент “змінив своє ставлення до Української Православної Церкви”.

За словами архіпастиря, після того, як “не склалася зустріч президента з єпископатом УПЦ, Почаївська Свято-Успенська Лавра, почала переживати тиск зі сторони різних владних структур”.

“Скажіть, будь-ласка, хто їм дав таке завдання?”, – звертається митрополит до Порошенка.

“В 50-х, 60-х роках минулого століття, братію Лаври виганяли з монастиря, садили у в’язниці, зневажали, звинувачували, наводили наклепи, конфісковували храми, майно та землю. Обзивали нас “націоналістами”, тому що ми говорили українською мовою, а тепер ми “москалі”, тому, що православні  і відстоюємо позицію нашої спасительної  Православної    віри”, – йдеться також у цьому зверненні.

В зв’язку з цим зазначається, що високопреосвященніший владика просить Порошенка “проявити порозуміння, а до святині любов і шану”.

Зокрема митрополит Володимир просить “особистого втручання щодо тих подій, які відбуваються навколо Української Православної Церкви, її вірних, Почаївської Лаври та її насельників, щоб припинився тиск  з боку органів державної влади та запанували любов і взаєморозуміння”.

У середу, 5 грудня, в управлінні СБУ в Рівненській області допитали 12 священнослужителів Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП.

Читайте також: На Банковій розкрили деталі Об’єднавчого собору церков

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.