Politerno > Україна і світ > На Банковій розкрили деталі Об’єднавчого собору церков

На Банковій розкрили деталі Об’єднавчого собору церков

  • Грудень 6, 2018
  • 263 Переглядів
  • Comments Off

Радник президента Ростислав Павленко не виключив, що Об’єднавчий собор може тривати від кількох годин до кількох діб, але є сподівання на “оптимістичний сценарій”.

Про це він сказав під час брифінгу у четвер.

У нього запитали, чи триватиме Собор кілька годин або кілька днів?

“Є оптимістичний сценарій і я дуже сподіваюся саме на нього. Це залежить від архієреїв у ті дні, які залишилися (до Об’єднавчого собору 15 грудня – ред.)”, – відповів Павленко.

За його словами, під час собору мають ухвалити статут єдиної церкви в Україні та обрати предстоятеля, якому і вручать томос.

Він додав, що наразі представники церков готують свої пропозиції, які ляжуть в основу статуту автокефальної церкви.

“Головне – говориться про незалежну автокефальну церкву без обмежень і компромісів, без залежності, включно зі Вселенським патріархом. Архієреї представлять тексти до статуту, пропозиції будуть сформульовані і спрямовані на те, щоб вони вплелися в тіло томосу”, – розповів Павленко.

Він додав, що наразі на представників українських церков чекають насичені дні і результат буде на Соборі.

Як відомо, архієреї Української православної церкви Київського патріархату вирішили зустрітися 13 грудня, щоб підготуватися до Об‘єднавчого собору 15 грудня.

Зокрема, президент Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у Києві заявив, що 15 грудня відбудеться об’єднавчий собор українських церков щодо автокефалії.

Please follow and like us: