Politerno > Україна і світ > У Керченській протоці росіяни випустили по українцям 1200 снарядів з гармати

У Керченській протоці росіяни випустили по українцям 1200 снарядів з гармати

  • Січень 6, 2019
  • 404 Переглядів
  • Comments Off

Під час акту агресії у Керченській протоці російські прикордонники обстріляли українські кораблі з великокаліберної гармати, випустивши близько 1200 снарядів.

Про це в ефірі “Ехо Москви” повідомив адвокат Ілля Новіков, посилаючись на дані свого підзахисного Романа Мокряка – одного з військовополонених українських моряків, пише УП.

“Російська сторона намагається подавати ситуацію так, що “ми бачили, що вони порушують кордон, ми були зобов’язані це припинити”. … При цьому росіяни не заперечують, що вони розуміють, хто (був – ред.) перед ними – військові кораблі ВМС, під відповідними прапорами, на яких перебувають військові моряки, які носять форму і мають зброю”, – зазначив Новіков.

“Це “зобов’язані припинити” вилилося у стрілянину з великокаліберної гармати (по українських кораблях – ​​ред.). За спостереженнями мого підзахисного Романа Мокряка – було витрачено близько 1200 снарядів. … Вони (моряки – ред.) дивом не загинули”, – додав адвокат.

Він зазначив, що вогонь вів російський прикордонний корабель “Ізумруд”.

Нагадаємо, 25 листопада Росія з застосуванням зброї захопила в нейтральних водах українські військові катери “Бердянськ”, “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, на борту яких було 24 українці. Їх звинуватили в порушенні державного кордону та заарештували на 2 місяці.

Україна розцінила це як акт військової агресії і у відповідь ввела воєнний стан у 10 прикордонних областях.

Як стало відомо, усі захоплені Росією українські моряки заявили слідству, що вони є військовополоненими.

Адвокат Микола Полозов, який координує роботу команди адвокатів захоплених моряків днями заявив, що працівники ФСБ Росії тиснуть на військовополонених українських моряків.

Також відомо, що сім’ї 24 полонених Російською Федерацією українських військових моряків отримали одноразову грошову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень.

Please follow and like us: