Politerno > Україна і світ > Рада міжнародних експертів забракувала ще 12 кандидатів в Антикорупційний суд (Відео)

Рада міжнародних експертів забракувала ще 12 кандидатів в Антикорупційний суд (Відео)

  • Січень 9, 2019
  • 366 Переглядів
  • 2

Громадська рада міжнародних експертів поставила під сумнів ще 12 кандидатур в Антикорупційний суд.

Про це повідомляють на сайті “Центру протидії корупції”.

“Відбулося друге засідання Громадської ради міжнародних експертів. Сьогодні під сумнів поставили ще 12 кандидатів, чеснота і професіоналізм яких розглянуть на спільному засіданні з Вищою кваліфікаційною комісією суддів”, – ідеться в повідомленні.

Так, серед сумнівних кандидатів виявилися: Інна Білоус, Іван Соловйов, Дмитро Ягунов, Петро Феськов, Тетяна Черниш, Олег Кімстачов, Микола Дідик, Віктор Онуфрієв, В’ячеслав Дмитрієв, Петро Бурда, Олексій Омелян і Руслан Хитрик.

Відзначають, що експерти висловили сумнів у професійності кандидата Білоус, яка прийняла рішення про заборону мирних зібрань; Кімстачова, який з порушенням підслідності прийняв рішення у справі за позовом іншого судді свого суду; Бурди, який приймав рішення поза процесуальними строками, і Хитрика, який не просто потрапив у ДТП у стані алкогольного сп’яніння, але зробив це посеред робочого дня, в який прийняв не менш ніж 12 рішень.

Раніше, 4 січня, відбулося перше засідання ради міжнародників, на якому забракували вісьмох кандидатів.

Участь у конкурсі ще 20 кандидатів залишається під питанням.

До 11 січня має відбутися ще кілька засідань експертів. Після цього пройде спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів і Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

 

Нагадаємо, сьогодні під час прес-конференції представники громадських організацій “Центр протидії корупції”, “Фундація DEJURE”, “Автомайдан” і “Transparency International Україна” заявили, що майже половина кандидатів у Вищий антикорупційний суд мають ознаки несумлінності.

Раніше, 4 січня, громадська рада експертів ініціювала розгляд 8 кандидатур до антикорупційного суду на спеціальному спільному засіданні з Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Під сумнівом опинилися кандидати Оксана Голуб, Анатолій Квятковський, Анатолій Загородній, Ігор Штульман, Юрій Кулініч, Дмитро Тішко, Тарас Заєць та Євген Мартинов.

Як відомо, запуск ВАКС з мінімум 35 суддями – це один із “маяків” Міжнародного валютного фонду, виконання якого необхідно для продовження співпраці.

У листопаді 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів, які відбиратимуть суддів Вищого антикорупційного суду.

Усього документи на посаду судді подали 342 кандидати, з них 240 у суди першої інстанції, 102 – в апеляційну палату. Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них – 12 до Апеляційної палати.

Відзначимо, що за результатами першого етапу конкурсу – тестування – в конкурсі свою участь припинили 295 кандидатів.

Please follow and like us:

2 Comments Already

Comments are closed.