Politerno > Україна і світ > Суд призначив експертизи у справі Гладковського-молодшого

Суд призначив експертизи у справі Гладковського-молодшого

  • Квітень 17, 2019
  • 285 Переглядів
  • Comments Off

Печерський райсуд Києва призначив комплексну судову товарознавчу та економічну експертизи за клопотанням слідчих ДБР в кримінальній справі, яка була відкрита після журналістського розслідування BIhus.Info про ймовірну бездіяльність детективів НАБУ щодо корупції на підприємствах концерну “Укроборонпром”.  

Про це повідомляє проект “Марлін” з посиланням на судові матеріали.

Перед експертами поставили наступні питання:

– Яка ринкова вартість виробів 1Г-42 (прицілів-далекомірів), поставлених на Харківський бронетанковий завод приватними фірмами ТОВ “Спецбудпостачання”, ТО”ѳстемінжинірінгменеджмент”, ТОВ “Укртехмед”, ТОВ “Делюкс ЛТД”, ТОВ “Оптимумспецдеталь”?

– Чи підтверджуються документально висновки ревізії Харківського бронетанкового заводу за період по 2016 рік щодо нанесення збитків Міністерству оборони України в сумі 14,2 мільйонів гривень?

Слідчі ДБР перевіряють, що зробили детективи НАБУ з березня 2017 року, коли отримали від військової прокуратури матеріали щодо фінансових порушень на підприємствах концерну “Укроборонпром”, до яких причетні так звані “хлопчики”: друзі Ігоря Гладковського-молодшого, Віталій Жуков та Андрій Рогоза. Останні для постачання запчастин д військової техніки за завищеними цінами використовували ряд приватних фірм, серед яких  ТОВ “Оптимумспецдеталь”.

Також ДБР перевіряє, чи вжили заходів детективи НАБУ, коли ще в серпні 2016 року отримали результати ревізії  Харківського бронетанкового заводу щодо нанесення збитків Міністерству оборони України.

Виконання експертизи покладено на Київський науково-дослідний інститут судових експертиз.

Нагадаємо, у четвертій частині розслідування “Bihus.info” йдеться про те, що усі слідчі органи, які мали б розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього і закривали справи за хабарі.

Журналісти стверджують, що у Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, Державній фіскальній службі та Національному антикорупційному бюро неодноразово відкривали кримінальні провадження.

Рада громадського контролю НАБУ заявила, що директор НАБУ Артем Ситник має негайно відсторонити підозрюваних у покриванні корупції в оборонці співробітників відомства та провести щодо них службове розслідування.

Також ми повідомляли, що у Генпрокуратура не бачать підстав для обрання запобіжних заходів фігурантам скандалу про розкрадання в Укроборонпромі Андрію Рогозі і Віталію Жукову, яких підозрюють у заниженні податків.

Нещодавно Національне антикорупційне бюро заявило, що Спеціалізована антикорпційна прокуратура саботує розслідування щодо розкрадань в “Укроборонпромі”.

У свою чергу, Спеціалізована антикорупційна прокуратура стверджує, що не наказувала Національному антикорупційному бюро викреслити зі справи про розкрадання в оборонці колишнього бізнес-партнера президента Олега Гладковського.

Please follow and like us: