Politerno > Україна і світ > НАБУ прийшло з обшуками у близьку до Порошенка корпорацію

НАБУ прийшло з обшуками у близьку до Порошенка корпорацію

  • 19 Липня, 2019
  • 1058 Переглядів
  • Comments Off

Національне антикорцпійне бюро проводить обшуки у приміщеннях автомобільної компанії “Богдан Моторс”, зокрема у спортивному клубі “5 елемент”.

“Слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами”, – повідомляє НАБУ

Попередня правова кваліфікація справи – ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата в особливо великих розмірах або організованою групою).

Розслідування здетективи НАБУ здійснюють з квітня 2018 року.

Іншої інформації правоохоронці не повідомляють через необхідність збереження таємниці слідства.

Спортивно-оздоровчий комплекс “Монітор”, більш відомий як елітний фітнес-клуб “5-й елемент”, належить кільком акціонерним товариствам, а кінцевими бенефіціарами є попередній президент Петро Порошенко та його соратник, нардеп Ігор Кононенко.

Власниками приватного акціонерного товариства “Автомобільна компанія “Богдан моторс” є кілька фірм, закритих венчурних фондів і кіпрська компанія. Бенефіціар корпорації “Богдан” – колишній перший заступник секретаря РНБО, фігурант розслідування про розкрадання в “Укроборонпромі” та бізнес-партнер Порошенка Олег Гладковський, який офіційно придбав її у екс-президента в 2009 році.

Джерела “Української правди” повідомляли, що детективи НАБУ приїхали з обшуками до елітного спортклубу “5 елемент”, що належить Петру Порошенку. Однак правоохоронців не пускали у приміщення, пояснюючи, що там приймальна народного депутата.

У квітні 2017 року військовим було передано першу партію техніки.

Згодом стало відомо, що з 50 доставлених на фронт автомобілів “Богдан-2251” 25 довелося ремонтувати або повертати на завод.

У Міноборони заявили, що подальше виробництво санітарних автомобілів “Богдан 2251” буде можливим лише після усунення виявлених недоліків технічної та медичної частин.

Пізніше в корпорації “Богдан” запевнили, що про відмову Міноборони від закупівель не йдеться.

Натомість Міноборони засекретило угоди про постачання автомобілів “Богдан 2251”.

Офіційний дистриб’ютор китайської продукції Great Wall “Богдан-Індустрія” протягом 2016-2017 років підписала тендерні контракти на 26,1 мільйон гривень для постачання техніки в зону АТО.

Читайте по темі: “Золота година” для “Богдана”. Чому санітарні машини бізнес-партнера Порошенка масово ламаються в АТО

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE