Politerno > Україна і світ > Офіс Зеленського ініціює зниження тарифів на електроенергію

Офіс Зеленського ініціює зниження тарифів на електроенергію

 • 19 Серпня, 2019
 • 764 Переглядів
 • Comments Off

Офіс президента планує знизити тариф НЕК “Укренерго” в 3 рази і збільшити спецзобов’язання щодо постачання електроенергії для ДЕК “Укргідроенерго” для зниження вартості електроенергії промисловим споживачам.

Про це на брифінгу заявив представник Президента Володимира Зеленського в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

Брифінг проводився за підсумками наради в Офісі президента щодо проблеми роботи нового ринку електроенергії та підготовки до осінньо-зимового періоду.

ГерЯк зазначив Герус, на нараді обговорювалося питання необхідності вжиття заходів для зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів.

Він вважає зростання ціни на 20% після запуску ринку електроенергії невиправданим, з огляду на зниження вартості вугілля і газу на світових ринках протягом останнього півріччя.

У результаті було прийнято рішення виступити з трьома ініціативами.

“Перше – це постанова Кабінету Міністрів про покладання спеціальних зобов’язань на “Укргідроенерго” і “Енергоатом”, коригування її, таким чином, щоб спецзобов’язання для “Укргідроенерго” були збільшені. І ми очікуємо, що така постанова дасть можливість знизити тариф “Укренерго” більш ніж в 3 рази – з 32 коп. до 8-9 коп./кВт-год”, – сказав Герус.

На його думку, ці кроки дозволять знизити тариф для кінцевого споживача на 11%.

І третій крок, за словами Геруса, – це коригування граничних цін (price cap) на “ринку на добу вперед” (РДВ) і “внутрідобових ринку” (ВДР).

На нічному ринку необхідно підвищити його на 10%, а на денному – знизити на 15-20%, оскільки на денному ринку price cap вище, за словами Герсуса, ніж у всіх європейських країнах. Це коректування дозволити знизити загальну ціну ще на 9%, а всі три заходи разом – на 20%.

Офіс президента розраховує внести проєкт постанови про спецзобов’язання на засідання Кабміну вже 21 серпня.

Для цього завтра, 20 серпня, планується провести нараду з представниками Міненерго, а також з віце-прем’єр-міністром Володимиром Кістіоном, щоб розробити проєкт постанови і узгодити його з необхідними відомствами, в тому числі і Мін’юстом.

Паралельно Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг веде роботу щодо розробки нових граничних цін, а також тарифу для “Укренерго”, які можуть бути введені з 1 вересня або з 1 жовтня.

16 серпня Герус заявив, що НКРЕКП повинна знизити граничні ціни на “ринку на добу вперед” (РДВ) і “внутрідобових ринку” (ВДР) для зниження ціни на електричну енергію для промислових споживачів.

Раніше НКРЕКП встановила тарифи “Укренерго” на передачу електричної енергії в розмірі 34,74 коп./КВт-год і на диспетчеризацію управління в розмірі 0,89 коп./КВт-год на 2-е півріччя 2019 року, але потім суд за позовом НЗФ призупинив дію цих тарифів.

12 червня Кабінет Міністрів зобов’язав “Енергоатом” продавати 90% електроенергії, “Укргідроенерго” – 20% електроенергії в рамках покладених спецзобов’язань з постачання електричної енергії.

З 1 липня в Україні запрацював новий ринок електроенергії.

Як заявив наприкінці червня Андрій Герус, запровадження нового ринку електроенергії може призвести до відключення деяких населених пунктів від електро-, водо- та теплопостачання.

Нагадаємо, 6 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон №10357, який дозволяє до 2030 року встановлювати домашні сонячні електростанції потужністю до 30 кВт на земельних ділянках і отримувати “зелений” тариф на електроенергію, відпущену в енергосистему.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •