Politerno > Україна і світ > “Слугам народу” влаштували прочуханку за провалений законопроєкт – Разумков каже, що його підставили

“Слугам народу” влаштували прочуханку за провалений законопроєкт – Разумков каже, що його підставили

 • 20 Вересня, 2019
 • 735 Переглядів
 • Comments Off

Депутатів фракції “Слуга народу” вишпетили за провалений учора законопроєкт про зміни до Кримінального кодексу в частині дозволу обшуків нардепів.

Про це LB.ua повідомило джерело у фракції.

“Було засідання фракції, нічого особливого, крім прочуханки за “провалений” учора 1009 (проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства, – ред.)”, – розповів депутат.

Він також повідомив, що “сьогодні призначимо головою апарату ВР В’ячеслава Штучного, це заступник УДО), а питання призначення нової ЦВК розглядатися не буде”.

 “Сварок не було. Діма давав фідбек вчорашнім подіям у Раді. Він злий, тому що вважає, що його підставили”, – розповіли співрозмовники “Української правди” у фракції “Слуга народу”.

За словами депутатів фракції Зеленського, у четвер зранку “Слуга народу” не мала застережень щодо законопроекту №1009, однак під вечір їх переконали депутати фракції “Європейська солідарність” не голосувати за законопроект.

“Вам у вуха влили порошенки-геращенки дурню. Ви довіряєте чужим фракціям більше, як своїй”, – переказують слова Разумкова депутати.

За даними УП, під кінець засідання фракція домовилася, що проводитиме додаткове засідання перед кожним важливим законопроектом, щоб у залі не виникало конфузів.

Нагадаємо, вчора розгляд законопроєкту №1009 про скасування “правок Лозового” у другому читанні завершилося скандалом. Коли на табло з’явилися провальні 196 голосів за мінімально необхідних 226, спікер Дмитро Разумков зупинив голосування. Після суперечок у залі законопроєкт було відправлено на повторне друге читання.

Як заявив голова правління “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін, народні депутати, серед яких 44 з фракції “Слуга народу”, по суті заблокували скасування депутатської недоторканності, а також прослушку для НАБУ та знищення “правок Лозового”.

Законопроєкт повинен скасувати правки до Кримінального процесуального кодексу, які суттєво ускладнили процедуру досудового розслідування. Також він мав внести поправки в ст. 27 закону України про статус народного депутата, де прописані гарантії недоторканності. Зокрема, знімається норма, яка забороняє без згоди Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, житлового і службового приміщень, а також втручатися в таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

Крім того, планувалися зміни в закон про радіочастотний ресурс, що дає НАБУ і ДБР право на автономне зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих і розшукових дій.

Читайте також: Перший бунт на кораблі “слуг”

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •