Politerno > Україна і світ > “ЄС”, “Батьківщина” і “Голос” відреагували на погодження “формули Штайнмаєра”

“ЄС”, “Батьківщина” і “Голос” відреагували на погодження “формули Штайнмаєра”

 • 2 Жовтня, 2019
 • 1315 Переглядів
 • 0

Парламентські фракції партій “Європейська Солідарність”, “Батьківщина”  і “Голос” виступили категорично проти погодження “формули Штайнмаєра”

Екс-президент Петро Порошенко заявив, що його політсила не збирається миритися з “формулою” легітимізації російської окупації Донбасу і Криму. Лідер “Європейської Солідарності” застеріг, що, погоджуючись на “формулу Шатйнмаєра”, офіційний Київ сприяє скасуванню санкцій проти Росії, прив’язаних до Мінських домовленостей, і добровільно послаблює переговорні позиції України.

“Підписання формули російського походження – “формули Путіна”, де-факто, означає ослаблення або навіть зняття санкцій з Росії. А також: легітимізацію окупованого РФ Донбасу, легітимізацію незаконного “референдуму” в Криму і незаконної анексії Криму. Ми не допустимо такого сценарію розвитку подій. Ми солідаризуємося з тими акціями та закликами, які сьогодні звучать серед ветеранів. Ми не дамо зруйнувати Українську державу”, – заявив Порошенко у відеозверненні, поширеному увечері у вівторок, 1 жовтня.

П’ятий президент нагадав, що в 2016 році “Нормандська четвірка” погодили “дорожню карту” виконання Мінських домовленостей, імплементацію якої зірвала РФ.

“Формула Штайнмаєра” кардинально змінює послідовність дій, які були передбачені Мінськими домовленостями, відкидає “дорожню карт”, яку  було запропоновано спільною позицією України, Німеччини і Франції в “нормандському форматі”, – підкреслив Порошенко.

Від імені партії він у черговий раз вказав на неприпустимість проведення виборів без виведення російських військ з ОРДЛО, роззброєння найманців і відновлення контролю над неконтрольованою ділянкою кордону. Порошенко також заявив про необхідність забезпечення повноцінної участі у виборах українських партій і кандидатів, а також голосування тимчасово переміщених осіб

“Без цього жодніі вибори не можуть бути визнані легітимними і такими, що відповідають вільному волевиявленню українських громадян”, – підкреслив лідер “Європейської Солідарності”.

З вимогою пояснити суть домовленостей виступила також “Батьківщина”. “Формулу Штайнмаєра” політична сила Юлії Тимошенко розцінює як загрозу національній безпеці, територіальній цілісності та державному суверенітету України.

“Партія “Батьківщина” вважає “формулу Штайнмаєра” неприпустимою для України, а її підписання в Мінську – прямою загрозою національній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету нашої країни. Ми звертаємося до президента з проханням терміново зібрати лідерів парламентських фракцій і детально пояснити, що підписано в Мінську та на які дії надана згода”, – йдеться в заяві, опублікованій на офіційній сторінці Юліі Тимошенко у Facebook.

У свою чергу, партія Святослава Вакарчука зажадала від Зеленського роз’яснень щодо домовленостей, досягнутих з державою-агресором.

Партія “Голос” вимагає проведення закритого засідання парламенту, на якому президент Зеленський повинен пояснити: який документ підписано в Мінську і на які поступки готовий піти президент. З наявної інформації неможливо зрозуміти: хто і яких домовленостей досягнув з країною-агресором під виглядом реалізації неіснуючої “формули Штайнмаєра”, – йдеться в заяві політичної сили.

У партії нагадали, що виступають категорично проведення виборів в ОРДЛО до повної деокупації регіону і відновлення контролю над кордоном. “Голос” також дав зрозуміти, що не має наміру погоджуватися з потенційно позитивними висновками БДІПЛ ОБСЄ, якщо вибори на окупованій території відбудуться за російським сценарієм.

“Будь-які вибори можливі лише за умови дотримання повної безпеки громадян. Безпека можлива лише за умови повного контролю над кордоном. Якщо контролю за кордоном не буде, вибори не можна вважати ні демократичними, ні безпечними, ані вільними. Навіть якщо такими їх назвуть міжнародні експерти”, – йдеться в заяві.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Тристороння контактна група погодила “формулу Штайнмаєра” і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого.

У відповідь на заяву Зеленського лідер партії «Національний Корпус» Андрій Білецький заявив, що його організація починає безстрокову акцію “проти капітуляції”.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь