Директор ДБР Роман Труба заперечив, що розслідування справ Майдану зупинено через відсутність норми в законодавстві про переведення слідчих ГПУ до ДБР.
Про це Труба написав у своєму Telegram-каналі
“Хочу спростувати міф, що розслідування справ Майдану зупинено начебто через відсутність норми в законодавстві про переведення слідчих ГПУ до ДБР. Це не відповідає дійсності”, – написав керівник ДБР.
За його словами, ДБР поки нема що розслідувати – Генеральна прокуратура України фізично ще не передала матеріали проваджень. Наразі вони проводять інвентаризацію – там тисячі томів. Директор ДБР каже, що за законодавством ГПУ має передати матеріали протягом трьох місяців – і цей процес не залежить від ДБР.
Зі 114 кримінальних проваджень стосовно злочинів часів Євромайдану до ДБР переходить менше половини – близько 50.
Труба запевняє, що слідчі ДБР готові приймати матеріали проваджень та продовжувати розслідування. Так призначено в.о. керівника підрозділу з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.
Стосовно участі в рослідуванні слідчих ГПУ керівник ДБР каже, що йдеться не про автоматичне переведення, а про скорочену процедуру конкурсного відбору.
“Я лише за те, щоб розслідування завершили ті люди, які займалися ним всі роки, але водночас переконаний, що співбесіда з ними має відбутися. І на кінець: я би хотів, щоб після шести років розслідування матеріали проваджень були скеровані до суду, а не передані до інших правоохоронних органів. Але цього не відбулося. Тому не потрібно звинувачувати ДБР в тому, що матеріали доведеться переглядати наново. Ми будемо викладатися на всі 100%, ми готові співпрацювати з адвокатами родин, слідчими ГПУ, з усіма громадянами, щоб по справам Майдану Україна отримала відповідь”, – додав Труба.
Нагадаємо, адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська 6-й день голодує проти зупинки справ Майдану.
Труба скаржився, що через нестачу слідчих розслідування справ Майдану, які передадуть ДБР із прокуратури, затягнеться. “5 тисяч томів матеріалів, які будуть передані новим слідчим. 5 років розслідування, які потрібно відмотати назад та дослідити з самого початку. На якийсь час це зупинить розслідування”, – зазначав він.
В Генпрокуратурі переконували, що слідство на час передачі справ не зупинятиметься.
Як заявив голова комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, правку до закону про Держбюро розслідувань, яка б дозволила продовжити розслідування справ Майдану, не ухвалили 15 листопада, бо могли виникнути питання до її законності, заявив депутат від «Слуги народу».
Читайте також: Богдан не хотів, щоб продовжувалося слідство справ щодо Майдану, Януковича і Ко – Горбатюк