Politerno > Україна і світ > Влада готова підвищувати податки для малого бізнесу і бляхерів, але не хоче підняти рентні ставки для олігархів

Влада готова підвищувати податки для малого бізнесу і бляхерів, але не хоче підняти рентні ставки для олігархів

  • 15 Січня, 2020
  • 1216 Переглядів
  • 0

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики відмовився підтримати зміну бази оподаткування і встановлення справедливої рентної ставки на видобуток руди, чим зберіг надприбутки для олігархів.

Про це повідомив заступник голови комітету, народний депутат Олександр Дубінський.

«У цифрах це виглядає так: при світовій практиці поділу прибутку від видобутку корисних копалин держава/власники гірничо-збагачувальних комбінатів 50% на 50% – українським власникам ГЗК дозволили залишати собі 75-85% прибутку від видобутку і продажу видобутих із надр ресурсів, які є власністю держави. У грошах це близько 5-8 млрд гривень недоотриманих доходів бюджету, які могли б піти на пенсії, зарплати лікарям і вчителям», – пояснив він.

Депутат зробив викладку по несправедливому розподілу ренти від видобутку залізної руди на прикладі компанії Костянтина Жеваго Ferrexpo. При діючій ставці ренти на рівні 8%, його підприємство платить в бюджет $ 2,1 за тонну видобутої і збагаченої руди (база оподаткування – товарна вартість на складі підприємства). 

Читайте також: Зеркаль заявила, що в українській політиці все вирішують 4-5 олігархів

«Тобто собівартість тонни руди ГЗК Жеваго оцінює в $ 26 (причому, однаково в 2017, 2018 і 2019 роках). При закладеному в урядовому законопроекті №1210 підйомі ставки ренти до 12% – рентні платежі у Жеваго виростуть рівно на $ 1 на тонні. При цьому дивіденди акціонерам будуть в 2-3-4 рази більші (в залежності від рішення про суму дивідендів). Таким чином, ні про який справедливий розподіл прибутку між державою і бізнесом за користування надрами не йдеться», – підкреслив Дубінський. 

Формула розрахунку рентних платежів в Україні виписана в інтересах олігархічних структур.

Нагадаємо, що урядовий законопроект №1210 був прийнятий Верховною Радою в першому читанні ще на початку грудня 2019 року. Тепер документ допрацьовується до другого. Причому в ньому активно лобіюються інтереси великого бізнесу.

«Як з’ясувалося, обкладати додатковими податками і поборами ми, як монобільшість, можемо тільки самозайнятих, айтішників і евробляхерів. Тому що бюджету потрібні гроші, потрібно затягнути паски заради світлого майбутнього і ось це все, під соусом загальної фіскалізації. Коли ж заходить мова про Ахметова, Новинського або Жеваго – гроші бюджету різко стають непотрібні», – описав хід доопрацювання документа Олександр Дубінський. 

Нагадаємо, українська влада планує у 2020 році провести податкову реформу. Нові податки та ставки мають запрацювати з 2021 року.

Читайте також: Проєкт бюджету-2020: збільшення мінімалки і зменшення податків, дефіцит бюджету вниз, видатки на дороги вгору

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE