На позачерговому засіданні парламенту, яке планують провести 30 березня, розгляднуть 11 питань порядку денного.
Про це з наради керівництва ВР, лідерів парламентських фракцій з прем’єром і економічним блоком уряду повідомила співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко, передає пресслужба політсили.
“У порядок денний планують винести 11 питань: напрацьовані депутатами законопроєкти щодо боротьби з короновірусом і підтримку медиків (тут варто відзначити конструктивну позицію всіх парламентських фракцій. Більшість пропозицій “Євоопейськоі Солідарності” тут враховано). Також в порядку денному пакет законів для отримання кредиту МВФ про ринок землі і банки. Щодо землі, то на рік відтерміновується його введення, вилучається дерибан державних 10 млн га землі, залишається право селянам і фермерам продавати свої паї і землю. По суті, це і є пропозиції “Європейськлі Солідарності”, на яких ми відразу наполягали”, – нагадала Геращенко.
“В законі про банки ми стоїмо на позиції: вилучити норми про виплати компенсацій колишнім власникам Приватбанку”, – окремо підкреслила Геращенко.
Вона повідомила, що на розгляд можуть винести зміни до регламенту щодо роботи комітетів, кадрові питання, зміни до Кримінального Кодексу задля боротьби з необґрунтованим підвищенням цін на продукти і вивезенням медичних товарів.
“Найбільший скандал – зміни до бюджету. Ми категорично не погоджуємося з драконівським знищенням фінансування освіти, культури, децентралізації. Натомість залишаються захмарні зарплати членам наглядових рад (до 400-500 тис. дехто) і весь бюджет МВС. Позиція “Європейської Солідарності” наступна – на період коронавірусу мають бути встановлені граничні зарплати всім – і чиновникам, і членам наглядових рад. Єдині, кому категорично не можна зменшити зарплати – це медики і військові. З Петром Порошенком відстоюємо наші принципові позиції. Боремося”, – наголосила співголова фракції “Європейська Солідарність”.
Нагадаємо, підтримати законопроєкт про заборону повернення банків попереднім власникам готові 150-170 депутатів. Цього не вистачить, навіть якщо додати голоси “Голоси” і “ЄС”.
Також стало відомо, що Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг просить прем’єр-міністра Дениса Шмигаля якнайшвидше внести кандидатуру міністра енергетики та захисту довкілля на найближчому засіданні парламенту, а також висловив підтримку Ользі Буславець.
Читайте також: Зеленський вимагає прийняття “антиколомойського закону” – подробиці документу і чи буде сесія