Politerno > Україна і світ > Тимошенко: Для уникнення дефолту потрібно не землю та національну власність розпродавати, а зосередитися на реструктуризації боргу (Відео)

Тимошенко: Для уникнення дефолту потрібно не землю та національну власність розпродавати, а зосередитися на реструктуризації боргу (Відео)

 • 10 Квітня, 2020
 • 2119 Переглядів
 • 0

Для подолання епідемії й економічної кризи з мінімальними втратами, владі потрібно не штовхати Україну до боргової ями, затягуючи усі паски, а дати можливість людям працювати для себе і для країни.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Поданими змінами до бюджету влада пропонує на 120 мільярдів гривень скоротити доходи бюджету, на понад 200 мільярдів збільшити борги держави та зменшити видатки на підтримку економіки, освіти, науки. Такі дії не лише не дозволяють країні рухатися вперед, вони створюють фундамент для того, щоб ми не змогли вижити», – обурилася Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» переконана, що треба негайно зупинити корупцію, передусім – на митниці.

«Внаслідок корупції на митниці, за рахунок схем з податком на додану вартість, бюджет недоотримує 10 мільярдів гривень щомісяця. Тому перше, що треба зробити, – прибрати з посад людей, які займаються корупцією, та повернути 120 мільярдів гривень доходів бюджету», – наголосила лідер «Батьківщини».

Категорично неприпустимо, на думку Юлії Тимошенко, вганяти країну в нові боргові зобов’язання, коли за рахунок власних ресурсів держава здатна підтримати людей та пройти кризу.

«Досить подивитися на баланс Національного банку України, щоб зрозуміти, що лише за рахунок різниці між доходами та видатками НБУ можна отримати до бюджету 40 мільярдів гривень. Утім, ніхто на це не звертає уваги, і замість підтримки економіки, Національний банк продовжує будувати корумповані фінансові піраміди», – зауважила Юлія Тимошенко.

Голова «Батьківщини» зазначила, що подолання корупції та залучення ресурсів країни – це ті кроки, які сьогодні допоможуть вийти з кризи.

«Треба забрати з усіх наших великих державних корпорацій ті гроші, які вони тримають для своїх внутрішніх оборудок. З «Укртрансгазу», з «Нафтогазу», з «Укрзалізниці». Це будуть не просто десятки мільярдів до бюджету – ми закриємо всю дохідну частину бюджету. Це проста арифметика. І те, що я зараз раджу робити уряду, – це розумні кроки, які не штовхають Україну в боргову яму, а дозволяють вийти з економічної кризи та вирішити соціальні питання для людей», – резюмувала Юлія Тимошенко.

«Якщо уряд не може сьогодні роздати людям прямі гроші, як допомогу кожному громадянину під час втрати роботи у зв’язку з епідемією, – треба зменшити витрати людей на комунальні платежі. Ціни на енергоносії у світі стрімко падають. Зараз на європейській біржі природний газ коштує 82 долари за тисячу кубометрів. Чому ж тоді з людей продовжують брати по 200 доларів і колосальні гроші за опалення?» – обурилася політик.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що влада мусить негайно зняти всі націнки й перестати наживатися на біді людей.

«Сьогодні можна надавати людям комунальні послуги вдвічі дешевше. Але влада цього не робить. Чому і в чиїх інтересах? Адже це суттєво скоротить витрати людей в такий непростий період і допоможе їм вижити», – наголосила Юлія Тимошенко.

Читайте також: “Батьківщина” заявляє про грубе порушення Регламенту під час ухвалення “земельного закону”

Також Юлія Тимошенко заявила, що команда “Батьківщини” категорично проти дефолту.

“Але для його уникнення потрібно не землю та національну власність розпродавати, а зосередитися на реструктуризації боргу. Вважаю своїм обовязком порадити владі як уникнути фатальних помилок”, – написала Тимошенко на власній сторінці у Facebook.

Читайте також: Загублена підозра. Чому гальмуються кримінальні справи проти Петра Порошенка

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь