Politerno > Україна і світ > СБУ попереджає про загрози енергетичній безпеці України

СБУ попереджає про загрози енергетичній безпеці України

  • 24 Квітня, 2020
  • 766 Переглядів
  • 0

СБУ направила спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову лист, у якому попереджає про можливий колапс енергетичної системи України через неконтрольоване зростання кількості електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав нардеп (“Батьківщина”) Олексій Кучеренко.

Те, що СБУ звернула увагу на катастрофічні проблеми української енергетики, з одного боку, непогано.

Але виникає низка питань:

  1. Останні роки немає будмайданчика, де б не засвітилася Служба. Чому ж так довго (4 роки) вони вичікували з енергетикою?!

  2. Чому цей лист до Голови ВРУ?! Що він мусить зробити?!

  3. Чи не спало на думку керівництву Служби з’ясувати – яку відповідальність має нести керівництво Укренерго, яке навидавало таку кількість технічних умов на приєднання?! І якою була “ціна питання”?!

  4. Чи проведене відповідне розслідування, чи “лист в нікуди” вважається достатньою реакцією?!

І останнє питання – чи знає Уряд що робити далі і яка йому потрібна підтримка з боку ВРУ?!” – розповів Кучеренко та оприлюднив лист СБУ спікеру ВР Дмитру Разумкову.

Читайте також: Населення заборгувало за електроенергію 4,7 мільярди – Буславець

 

 

 

Наявна в СБУ інформація свідчить про існування загрози енергетичній безпеці країни в результаті існування умов до дестабілізації функціонування Об’єднаної енергетичної системи України через неконтрольоване збільшення частки відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та недосконалість чинної моделі ціноутворення і розрахунків на оптовому ринку електричної енергії“, – йдеться в листі СБУ.

За прогнозами Мінеконенерго ВДЕ сума виплат виробникам за “зеленим тарифом” становитиме 47 млрд грн (без ПДВ). … Обсяг надбавки таким виробникам до ринкової ціни на електроенергію в 2020 році перевищить 30 млрд грн“, – зазначили в СБУ.

За даними СБУ, в тарифі “Укренерго” закладено 8,6 млрд грн на рік на таку доплату виробникам електроенергії з альтернативних джерел. У результаті, за підрахунками СБУ, утворюється дефіцит ДП “Гарантований покупець” у розмірі 14,19 млрд грн.

Як результат це може призвести до зростання цін на електроенергію.

Читайте також: СБУ повинна розслідувати можливу держзраду з боку Єрмака і Кучми – рішення суду

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE