Якби вибори до Верховної Ради проходили наприкінці квітня, то 5% -й бар’єр подолали б 4 політичні партії, при цьому чверть виборців ще не визначилися зі своїм вибором.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 17 по 25 квітня.
Так, 18,5% респондентів проголосували б за партію «Слуга народу» чинного глави держави Володимира Зеленського, 9% – за партію «Опозиційна платформа – За життя», 8,7% – за партію «Європейська солідарність» екс-президента Петра Порошенка , 6,8% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
При цьому 4,8% заявили, що викреслили б усі партії, зіпсували б бюлетень, 24,5% опитаних ще не визначилися, за кого голосувати; 10,9% сказали, що не голосуватимуть на виборах, а 3% – відмовилися відповідати на питання.
При цьому, зазначають соціологи, якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився, а саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в кінці квітня, то виходять такі результати:
– 32,6% проголосували б за партію «Слуга народу»;
– 15,8% – за партію «ОПЗЖ»;
– 15,2% – за партію «Європейська Солідарність»;
– 12% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».
Опитування проведене методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з 17 по 25 квітня. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, що тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей. В ході опитування проведено 4024 інтерв’ю.
Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 1,7% для показників близьких до 50%, 1,5% – для показників близьких до 25%, 1% – для показників близьких до 10%, 0,8% – для показників близьких до 5%, 0,4% – для показників близьких до 1%.
Нагадаємо, наприкінці квітня 2020 року 28,9% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку, 48,7% – що в неправильному напрямку, а 22,4% вагаються з відповіддю.
Читайте також: Шашлична революція 2020. Політичні наслідки травневого алкоголізму українців