Politerno > Україна і світ > Путін зайнявся переписуванням історії особисто і пригрозив Зеленському

Путін зайнявся переписуванням історії особисто і пригрозив Зеленському

  • 19 Червня, 2020
  • 1555 Переглядів
  • 0

На думку президента Росії Володимира Путіна, СРСР не мав відношення до поділу Європи в період Другої світової війни. 

Про це Путін написав у статті для американського видання The National Interest “Справжні уроки 75-ої річниці Другої світової війни”.

Так, глава Кремля пише про те, що саме СРСР і армія країни внесли вирішальний внесок у розгром нацизму під час Другої світової війни. Ленд-ліз* він, звичайно ж, не згадує. У той же час, президент Росії запевняє, що немає ніяких документальних даних про те, що сам Радянський Союз планував першим напасти на Німеччину.

Також Путін переконує, що анексія трьох країн Балтії була виконана за згодою влади цих країн і відповідала “тодішнім нормам міжнародного права”.

Він додав, що Латвія, Литва і Естонія в складі СРСР нібито зберегли свої державні органи управління, свою мову і мали своє представництво у вищих державних структурах Радянського Союзу. При цьому, пише Путін, у вересні 1939 року у Радянського Союзу була можливість “перенести західні кордони ще далі на захід, аж до Варшави”. Керівництво СРСР, втім, вирішило цього не робити.

Зараз значна частина світової громадськості вважає цей період історії країн Балтії радянською окупацією.

На думку Путіна, зараз на Заході проявляється “історичний ревізіонізм” щодо підсумків Другої світової війни і це є дуже небезпечним. Він закликав країни світу зберегти поствоєнну систему міжнародних відносин, а також запросив США, Великобританію, Китай і Францію провести спільний саміт, який це підтвердить.

Також Путін звинуватив Польщу у співпраці з німецьким диктатором Адольфом Гітлером й участі у поділі Чехословаччини в 1938 році.

“Польща також займалася поділом Чехословаччини з Німеччиною. Вони заздалегідь разом вирішили, кому дістануться якісь чехословацькі території. 20 вересня 1938 року посол Польщі в Німеччині Юзеф Ліпскі доповів міністру закордонних справ Польщі Юзефу Беку про наступні запевнення Гітлера: “… в разі конфлікту між Польщею та Чехословаччиною з приводу наших інтересів Тешен Рейх буде підтримувати Польщу””, – відзначає Путін у своїй статті.

Господар Кремля також запевняє, що Польща знала, що без підтримки Гітлера її плани по анексії частини територій Чехословаччини приречені на провал.

“Поділ Чехословаччини був жорстоким і цинічним. Мюнхен (Мюнхенська угода 1938 роки) знищив навіть формальні, тендітні гарантії, які залишилися на континенті. Це показало, що взаємні угоди не приносять користі. Саме мюнхенська зрада послужила “спусковим механізмом” і зробило велику війну в Європі неминучою”, – підкреслив Путін.

Путін вважає, що сьогодні європейські політики, і зокрема польські лідери, хочуть нівелювати значення Мюнхенської угоди 1938 року про поділ Чехословаччини через те, що вони порушили свої зобов’язання, і тільки СРСР нібито був єдиною державою, що виступили на захист цієї країни.

Також Путін звинувачує Польщу в перешкоджанні створенню системи колективної безпеки в Європі в період між двома світовими війнами.

Традиційно президент Росії не залишив без уваги Україну і “бандерівців”.

“Підлість може бути усвідомленою, лицемірною і в значній мірі навмисною, як в ситуації, коли в деклараціях, присвячених 75-й річниці закінчення Другої світової війни, згадуються всі учасники антигітлерівської коаліції, крім Радянського Союзу. Підлість може бути боягузливою, як в ситуації, коли пам’ятники, споруджені на честь тих, хто боровся з нацизмом, зруйновані, і ці ганебні дії виправдані помилковими гаслами боротьби проти небажаної ідеології і передбачуваної окупації. Підлість також може бути кривавою, як в ситуації, коли тих, хто виступає проти нео-нацистів і послідовників (лідера ОУН Степана Бандери) Бандери – вбивають і спалюють”, – пише російський президент.

Також він заявив, що колабораціоністи були ще більш жорстокими, ніж самі нацисти.

“Це ганебне явище проявилося у всіх європейських країнах. Такі фігури, як Петен (голова колабораціоністського режиму Віші в Південній Франції Філіп Петен), (глава уряду Норвегії в період нацистської окупації Відкун Квіслінг) Квіслінг, (радянський воєначальник, в ході Другої світової війни перейшов на бік гітлерівської Німеччини Андрій Власов) Власов, Бандера, їхні поплічники і послідовники – хоча вони були замасковані як борці за національну незалежність або свободу від комунізму – є зрадниками. У нелюдяності вони часто перевершували своїх господарів. У складі спеціальних каральних груп вони охоче виконували самі нелюдські накази. Вони були відповідальні за такі криваві події, як розстріли Бабиного Яру, різанина на Волині, спалена Хатинь, акти знищення євреїв в Литві і Латвії”, – заявив президент РФ.

Путін також заявив про те, що слова президента України Володимира Зеленського про те, що СРСР і Третій Рейх мають однакову відповідальність за розв’язання Другої світової війни негативно позначаться на відносинах між Києвом і Москвою.

В Україні комуністичний і нацистський режим в Німеччині зрівняні на законодавчому рівні за своєю злочинною суттю. А методи здійснення цими тоталітарними режимами державної репресивної політики визнані тотожними.

Варто відзначити, що усі висловлювання президента РФ Путіна, наведені в цій статті не відповідають загальноприйнятому світовому погляду на історію Другої Світової Війни і суперечать фактам, викладеним в різних дослідженнях, заснованих на документах і свідченнях очевидців тих часів.

* Ленд-ліз — програма ленд-лізу (від англ. lend — «позичати» і lease — «здавати в оренду, внайми») була системою, за якою Сполучені Штати Америки, частково на безоплатній основі, передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE