Politerno > Україна і світ > Кулеба вважає, що у “мінський формат” непотрібно додавати обговорення Криму

Кулеба вважає, що у “мінський формат” непотрібно додавати обговорення Криму

 • 6 Липня, 2020
 • 423 Переглядів
 • 0

Обговорення Криму у “мінському форматі” може блокувати прогрес і в питанні Криму, і в питанні Донбасу, але в XXI столітті Україна покаже приклад успішної деокупації захопленої території на прикладі окупованого півостова.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю телепроєкту “Крим.Реалії”.

За його словами, Україна зараз активізувала кримське питання у діалозі з міжнародними партнерами та “розігріває” їх до наступних кроків.

“Зараз вводити в “мінський формат” ще і проблематику Криму – насправді блокувати і Крим, і Донбас. […] Ми на всіх рівнях – і в МЗС, і в Офісі президента – постійно працюємо над тим, щоб питання Криму залишалося на порядку денному серед пріоритетних. Я можу абсолютно спокійно сказати, що зараз ми, по суті, відродили активну тему Криму в міжнародних перемовинах і дуже наступально її просуваємо, контактуємо з нашими партнерами. Тобто вже їх “розігріваємо” до наступних кроків”, – зазначив Дмитро Кулеба.

Глава українського МЗС також зазначає, що Росія намагатиметься уникати перемовин щодо Криму, вдаючи, що це питання закрите, відтак стратегія України має полягати у тому, щоб створювати передумови для деокупації.

“РФ всіляко уникатиме будь-яких перемовин. Тому стратегія має будуватися абсолютно інакше: (варто – ред.) спонукати деокупацію, створювати умови, за яких деокупація стає неминучою. Ми не повинні тішити себе ілюзіями, що РФ буде вести перемовини з цього приводу. Але якраз той факт, що росіяни розказують про Крим, як про закрите питання, свідчить про те, що вони вимушені на цьому постійно наголошувати. Бо якби воно було дійсно закрите, то Росія б про це не мала говорити”, – каже Дмитро Кулеба.

Міністр закордонних справ підкреслив, що Україна не розглядає варіанту репарацій від Росії за анексований півострів та продовжить наполягати на тому, що окупація півострова є незаконною і тимчасовою.

“Заплатіть гроші – і все буде нормально?” Ні! Стратегія абсолютно інша. Ми тому і кажемо, що відбувається тимчасова незаконна окупація, наголошуючи, що явище тимчасове, незаконне за міжнародним правом. Безумовно, компанії мають право позиватися. Для нас дуже важливо, щоб в судових процесах жодним чином не визнавалася юрисдикція Російської Федерації у ширшому статусі, ніж у статусі держави-окупанта. Але моя ключова задача як представника МЗС – тримати от цю рамку “тимчасова незаконна окупація”, – зазначає дипломат.

За словами Кулеби, у XX столітті була “прекрасна деокупація” території Ельзасу, в якому він три роки проживав, представляючи інтереси України в Раді Європи і досвід якого активно вивчав.

“Я хочу сказати інше, що навіть якщо б таких випадків не було, це не означає, що ми повинні скласти руки і нічого не робити. Якщо в XXI столітті таких випадків не було, значить буде. І він буде створений нашими руками. І це буде деокупація Криму”, – зазначив Кулеба.

Раніше повідомлялося, що український уряд включив Автономну Республіку Крим у реформу децентралізації зі створенням нових районів, щоб півострів не випадав із загальнодержавного контексту.Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь