Politerno > Україна і світ > Рада провалила обіцяну Зеленським нову програму кредитів для бізнесу

Рада провалила обіцяну Зеленським нову програму кредитів для бізнесу

 • 13 Липня, 2020
 • 431 Переглядів
 • 0

Верховна Рада відхилила проєкт закону “Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо впровадження механізму надання державних гарантій на портфельній основі і врегулювання порядку сплати податкового боргу”.

Як передає БізнесЦензор, за ухвалення відповідного урядового законопроекту №3598 за основу проголосували 215 народних депутатів.

Пропозицію направити проект закону до комітету на доопрацювання підтримали 264 депутатів.

У проекті пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу для запуску нового механізму державної підтримки суб’єктів господарювання мікро-, малого та середнього підприємництва шляхом надання державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів, наданих таким суб’єктам господарювання.

Крім того, документом пропонується визначити особливості повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до місцевих бюджетів тимчасово окупованих територій.

Також пропонується уточнити окремі особливості права держави на здійснення операцій з державними деривативами.

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту, його пропозиції спрямовані на забезпечення доступу до кредитів для підприємств, в тому числі, які зазнали значних фінансових втрат в результаті введення карантину.

Зокрема, пропонується встановити, що право на розміщення державних деривативів і здійснення угод з державними деривативами, включаючи їх обмін, випуск, купівлю, викуп та продаж, можливий в тому числі за рахунок здійснення державних запозичень понад встановлені обсяги.

Раніше Верховна Рада також відмовилася внести зміни до закону “Про державний бюджет на 2020 рік” для надання державних гарантій за кредитами для малого і середнього бізнесу на портфельній основі, а також за кредитами для державного “Укргідроенерго”.

Кабінет міністрів ще 3 червня схвалив законопроєкт, покликаний надати малому і середньому бізнесу доступ до фінансових ресурсів шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією за новою програмою “Нові гроші”. Законопроєкт передбачає надання гарантій по кредитах на 5 млрд грн для мікро, малого і середнього бізнесу.

Такі гарантії надаватимуться Міністерством фінансів за пулом кредитів суб’єктів господарювання, які будуть видаватися банками-кредиторами. Очікувалося, що після затвердження парламентом відповідних змін до Бюджетного кодексу і закону “Про державний бюджет на 2020 рік”, уряд окремими рішеннями встановить умови відбору банків і порядок надання таких гарантій.

Запуск так званого “портфельного” кредитування раніше анонсували прем’єр-міністр Денис Шмигаль і президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Верховна Рада 13 липня не розглядатиме призначення місцевих виборів, а до парламенту надійшов лист від президента Зеленського з проханням прибрати з порядку денного засідання розгляд цього питання. Причини він не пояснив.

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроєкт №2695, згідно з яким посилюється покарання за керування транспортом в нетверезому стані.

Раніше ми повідомоляли, що президент Володимир Зеленський допустив можливість заміни податку на прибуток податком на виведений капітал, «якщо це поліпшить життя людей».

Голова виконавчого комітету Нацради реформ Міхеіл Саакашвілі заявив про необхідність перегляду закону про боротьбу із ухиленням від сплати податків (законопроєкт 1210), який президент Володимир Зеленський підписав 21 травня.Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь