Politerno > Україна і світ > Соціологи опублікували свіжі президентський і партійний рейтинги

Соціологи опублікували свіжі президентський і партійний рейтинги

  • 15 Липня, 2020
  • 879 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський має найвищей рівень довіри (44%), проте не довіряє йому 49%, що робить баланс довіри і недовіри негативним.

Про це свідчать результати дослідження Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва”.

Володимир Зеленський лишається політиком з найвищим рівнем довіри (44%), однак не довіряє йому 49%, що робить баланс довіри та недовіри негативним.

Дмитру Разумкову довіряють 39% опитаних, не довіряють – 45%. Довіра до інших представників влади є значно нижчою.

Так, Денису Шмигалю довіряють 14%, а не довіряють – 62%; Арсену Авакову – відповідно 18% і 70%, Андрію Єрмаку – відповідно 9% та 48% тощо.

Баланс довіри та недовіри є негативним та перевищує -40% також і для опозиційних політиків – С. Вакарчука, Ю. Тимошенко, П. Порошенка, В. Медведчука та Ю. Бойка.

40,5% громадян погоджуються, що президент Володимир Зеленський є чесною і порядною людиною, але про більшість членів його політичної команди цього не можна сказати.

9% схиляються до відповіді про чесність та порядність і президента, і його політичної команди, а 33% дотримуються думки, що ні Президент, ні більшість членів його політичної команди не є чесними і порядними людьми.

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі здобув би В. Зеленський – 37% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме.

Ю. Бойко отримав би 17% голосів виборців, П. Порошенко ˗ 15%, Ю. Тимошенко ˗ 8%. За І. Смешка віддали б голоси 4,5%, за А. Гриценка – 3%, за О. Ляшка та Р. Кошулинського ˗ по 2%, за О.Вілкула ˗ 1%.

У разі, якщо відбудеться другий тур президентських виборів, і до нього вийшли б В. Зеленський та Ю. Бойко, за В. Зеленського проголосували б 68% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме, за Ю. Бойка ˗ 32%.

Якби до другого туру виборів вийшли В. Зеленський та П. Порошенко, за В. Зеленського проголосували б 71,5% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме, за П. Порошенка ˗ 28,5%”, – зазначили соціологи.

Якби найближчим часом відбувалися вибори, то до Верховної Ради України пройшли б чотири партії.

За даними дослідження, найбільшу підтримку виборців отримала б політична партія “Слуга народу” (за неї готові віддати свій голос 34% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За “Опозиційну платформу ˗ За життя” готові віддати свій голос 19%, за “Європейську солідарність” – 15%, за ВО “Батьківщина” ˗ 8% із тих, хто візьме участь у виборах і визначився, кого підтримуватиме.

Решта партій не долають 5%-й прохідний бар’єр, алепартія “Сила і честь” може отримати 4% голосів виборців, “Громадянська позиція” – 3%. Радикальна партія Олега Ляшка, партії “Голос”, “Українська стратегія Гройсмана”, ВО “Свобода”, Партія Шарія, Опозиційний блок отримують по близько 2% голосів виборців.

Загальнонаціональне дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва” з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів.

Було опитано 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.

Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила проєкт постанови №3809 про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році на 25 жовтня.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE