Politerno > Україна і світ > Парламент прийняв у першому читанні проєкт держбюджету-2021

Парламент прийняв у першому читанні проєкт держбюджету-2021

  • 5 Листопада, 2020
  • 674 Переглядів
  • 0

Народні депутати підтримали у першому читанні проєкт держбюджету на 2021 рік.

Документ підтримали 275 нардепів.

“За” проголосували 209 нардепів від “Слуги народу”, 20 – від “Довіри”, 16 – від “За майбутнє”, 11 позафракційних та 19 – від “Батьківщини”.

“Уряд вчасно подав до Верховної Ради проєкт бюджету на 2021 рік, як це визначено закоодавством. Проєктом є збалансованим і реальним до виконання. Це не просто фінансовий кошторис, це інструмент розвитку і зростання країни. У бюджеті передбачено достатньо коштів для фінансування усіх пріоритетних потреб держави”, – заявив перед голосуванням міністр фінансів Сергій Марченко.

“Ми зможемо впоратись з коронакризою, забезпечити фінансову стабільність, відновити економіку та підвищити добробут громадян. Це бюджет можливостей для подальшого розвитку”, – додав він.

За словами Марченка, нардепи, групи і фракцій надали більше 2 тисяч пропозицій до проєкту бюджету, що, по суті, орієнтовно складає ще один такий бюджет.

“У співпраці Мінфіну з нардепами та парламентськими комітетами робоча група напрацювала пропозиції, які знайшли своє відображення у проєкті постанови ВР про висновки та пропозиції до проєкту держбюджету-2021. Проєкт постанови передбачає збільшення видатків загального фонду бюджету більш ніж на 20 млрд грн.

Насамперед йдеться про додаткове фінансування розвитку територій – 4,3 млрд грн, інфраструктурнх проєктів – 7,5 млрд грн, культури і спорту – 3 млрд грн, охорони здоров’я – 2 млр грн…”, – пояснив міністр фінансів.

За його словами, у Мінфіні грунтовно опрацюють усі правки і пропозиції народних депутатів.

За словами голови Рахункової палати Валерія Пацкана, прогнози уряду щодо зростання ВВП на 4,6% – досить оптимістичні, і є ризики, що таке зростання не буде досягнуте через коронавірусні обмеження та рецесія в промисловості вплинуть на надходження до держбюджету.

Також Пацкан прокоментував пропозицію уряду на пів року заморозити розмір прожиткового мінімум у розмірі 2 189 грн, водночас, за його словами, фактичний розмір становить 3763 грн.

“Рахункова палата неодноразово наголошувала на зміну підходів до формування розміру прожиткового мінімуму”, – додав Пацкан.

Крім цього, він оцінив передбачене зростання доходів у держбюджеті на 4,9% – “однак реально зменшення на 2,2% порівняно з очікуваннями на цей рік”.

“Ми хочемо, аби цей бюджет був бюджетом життя, а не смерті. І не бюджетом виживання. Ми хочемо чітке зобов’язання уряду підняти обсяги прожиткового мінімуму до фактичних розмірів”, – заявив представник “За майбутнє” Тарас Батенко.

При цьому, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко назвав проєкт бюджету “особистою розпискою Зеленського власній некомпетентності”.

“Судячи з проєкту бюджету, Зеленський не збирається виконувати передвиборчі зобов’язання, а наступного року вже є екватор його президентської каденції”, – заявив Порошенко.

Представник ОПЗЖ Олександр Колтунович назвав нереальною цифрою розмір дефциту у 270 млрд грн та “вбивчою” цифрою розмір додаткових зовнішніх надходжень у 702 млрд грн.

Нагадаємо, проєкт Бюджету-2021 передбачає надходження 6 млрд грн від приватизації, а у сфері освіти прогнозується зростання заробітних плат у зв’язку з ростом мінімальної заробітної плати.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак стверджував, що Держбюджет на 2021 рік збалансований, хоч Міністерству оборони й дістанеться на 127 мільйонів менше ніж у поточому році, інші його видатки виправдані.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE