Politerno > Україна і світ > У Сербії затримано велику археологічну колекцію, яку везли з України

У Сербії затримано велику археологічну колекцію, яку везли з України

  • 29 Грудня, 2020
  • 367 Переглядів
  • 0

На сербській митниці при в’їзді в країну затримано велику археологічну колекцію з понад 2 тисяч антикварних предметів різних періодів, які намагались приховано провезти у вантажівці з паркетом.

Про це повідомляє “ЄП” з посиланням на “Балканський оглядач” та повідомлення пресслужби сербської митниці.

Цінну контрабанду затримали в ніч на 29 грудня на прикордонному переході Сербська Црня. Колекцію везла вантажівка з румунськими номерами, водієм якої був 46-річний громадянин Сербії. На запит митників він сказав, що везе два пакети цукерок і товар, який вказано у митній документації.

Під час детальнішого огляду у кабіні та бічному ящику для інструментів знайшли антикваріат епохи бронзи, візантійського періоду, середньовіччя, предметів з археологічних культур давніх слов’ян та кельтів.

Всього митники нарахували 2113 предметів, серед яких найчисленнішими є підвіски, персні, різні інструменти та зброя, один більший камінь та кілька менших металевих фігур.

Серед зброї було багато наконечників для списів, стріл, сокир і булави.

З повсякденного посуду колекція також містить кілька ложок, голки, різці, ключі, шпори, пряжки ременів, ґудзики та монети.

Усі знахідки будуть передані для подальшої експертизи.

Водій після викриття вантажу пояснив митникам, що погодився перевезти колекцію з України до Сербії за невелику винагороду і що з ним мали зв’язатися після прибуття вантажівки у Сербію.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що президент автономної Республіки Сербської (одного з регіонів Боснії і Герцеговини) Мілорад Додік подарував прем’єр-міністру РФ Сергію Лаврову старовинну українську ікону з Луганська. Посольство України направило ноту протесту.

Прокуратура Боснії і Герцеговини відкрила справу через факт дарування старовинної української ікони одним з керівників країни Мілорадом Додіком главі МЗС Росії Сергєю Лаврову.

Як повідомив колишній глава Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської Драган Савіч в інтерв’ю депутату від опозиційної Сербської демократичної партії (СДП) у парламенті РС Небойше Вукановичу, ікону вивезли з Донбасу через Росію та Сербію.

Ікону згодом повернули боснійському посольству.

Україна, в свою чергу, просить Боснію і Герцеговину передати їй подаровану очільнику МЗС РФ Сергію Лаврову ікону для проведення експертиз. Офіс сербського члена президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка повідомив, що міністру закордонних справ Росії було подаровану “родинну ікону”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE