Politerno > Україна і світ > США ввели санкції проти китайського інвестора “Мотор Січ” – Skyrizon вважає такі дії неправомірними

США ввели санкції проти китайського інвестора “Мотор Січ” – Skyrizon вважає такі дії неправомірними

  • 16 Січня, 2021
  • 707 Переглядів
  • 0

Міністерство торгівлі США ввело санкції проти інвестора в ПАТ “Мотор Січ” китайської компанії Skyrizon, заявивши, що вона загрожує національній безпеці США.

Про це йдеться в офіційному прес-релізі відомства.

Зазначається, що Skyrizon внесли до списку MEU (Military EndUser) – туди заносять компанії, які діють в інтересах китайської армії.

США вводить для тких компаній обмеження щодо експорту, реекспорту і переміщення товарів усередині країни. Щоб виконувати зазначені операції, компаніям треба додаткове ліцензування.

“Нерозсудливі та войовничі дії Китаю в Південно-Китайському морі та його агресивний поштовх до придбання інтелектуальної власності та технологій для його мілітаризації є загрозою національній безпеці США та безпеці міжнародного співтовариства”, – сказав міністр торгівлі США Уілбур Росс.

У релізі йдеться, що Chinese National Offshore Oil Corporation та Skyrizon – загрожують нацбезпеці США, “допомагаючи Китаю залякувати сусідів у Південно-Китайському морі”.

“Skyrizon – китайська державна компанія – і її спроби придбати та узаконити закордонні військові технології становлять значну загрозу національній безпеці США та інтересам зовнішньої політики”, – додав Росс.

Повідомляється, що запровадження сакнцій має стати попередженням експортерам про тісний зв’язок Skyrizon з армією Китаю.

У свою чергу в Skyrizon вважають такі дії неправомірними і обіцяють шукати юридичні інструменти для захисту.

“Компанія Skyrizon ініціювала запуск механізмів оцінки ризиків і реагування, а також пильно відстежує розвиток подій по даному питанню”, – повідомили в компанії.

Дії Мінторгу США названі в офіційній заяві Skyrizon неправомірними, а звинувачення на адресу компанії необґрунтованими.

“Рішуче виступаємо проти будь-якого узагальнення концепцій національної безпеки, змішання правдивої і неправдивої інформації, а також політизації та ідеологізації стандартних торгово-економічних дій, зловживання державною владою і неправомірних дій, що стосуються необґрунтованого тиску на китайські компанії”, – сказано в документі.

Нагадаємо, Кабінет міністрів виступає за те, щоб українські стратегічні підприємства залишалися в Україні, розуміє важливість залучення інвесторів до “Мотор Січ”, але не має потреби у жодних посередниках в пошуку інвесторів.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE