Politerno > Україна і світ > Соціологія від КМІС: СН – 21,3%, “ЄС” – 17,7%, ОПЗЖ – 12,2%, “Батьківщина” – 10,2%, “Сила і честь” – 7,6%

Соціологія від КМІС: СН – 21,3%, “ЄС” – 17,7%, ОПЗЖ – 12,2%, “Батьківщина” – 10,2%, “Сила і честь” – 7,6%

 • 5 Травня, 2021
 • 131 Переглядів
 • 0

Якби вибори до Верховної Ради проходили наприкінці квітня, то партії “Слуга народу”, “Європейська Солідарність”, “Опозиційна платформа – За життя”, Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” і “Сила і честь” подолали б прохідний 5%-ий бар’єр.

Про це свідчать дані опитування КМІС.

“Станом на 16-22 квітня відносно найбільшу підтримку має партія “Слуга народу, яку підтримали 14,5% серед усіх респондентів, що становить 21,3% серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором. На другому місці – “Європейська солідарність”, яку підтримують 12% серед усіх респондентів і 17,7% серед тих, хто визначився з вибором. Третє-четверте місця ділять “ОПЗЖ” (8,3% і 12,2%) та “Батьківщина” (7% і 10,2%) (різниця в підтримці цих двох партій – у межах статистичної похибки). Подолала б прохідний бар’єр також партія “Сила і Честь” (5,2% і 7,6%). Підтримка інших партій нижче прохідного бар’єру, хоча відносно наближені до нього Радикальна партія (2,8% і 4,1%), “Українська стратегія Гройсмана” (2,7% і 3,9%) та “Громадянська позиція” (2,5% і 3,7%)”, – зазначається в дослідженні.

“Порівняно з лютим, зросла підтримка партії “Слуга народу” (+5,8% серед тих, хто визначився з вибором). У меншій мірі, але також простежується ріст підтримки “Громадянської позиції” (+1,9%) і “Національного корпусу” (+0,7%). Натомість, простежується зниження рейтингу “ОПЗЖ” (-4,6%), “Батьківщини” (-3%), “Голосу” (-2,1%). У випадку “ЄС” рейтинг не змінився порівняно з лютим”, – додали в КМІС.

“Разом з цим, наші результати не дають інформації щодо причин динаміки рейтингів, для цього потрібні окремі дослідження. Можна припустити, що ріст рейтингу партії влади пов’язаний з її активізацією і резонансними рішеннями, особливо через РНБОУ. Зниження підтримки “ОПЗЖ” може бути як наслідком заборони трансляції окремих телеканалів, так і ескалації Росією ситуації на кордонах. Разом з цим, не можна виключати, що деякі прихильники “ОПЗЖ” під час опитувань більшою мірою стали “приховувати” свої реальні погляди. Наприклад, у першому турі виборів Президента 2019 року екзит-поли недооцінили підтримку Ю. Бойка, оскільки частина його виборців менш схильна брати участь в опитуваннях і щиро відповідати. Подібну тенденцію щодо кандидатів від “ОПЗЖ” / самої партії можна було спостерігати на місцевих виборах. Тому, можливо, і зараз з огляду на заборону телеканалів і агресивні дії Росії частина респондентів просто не хочуть / бояться називати свої орієнтації”, – зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус” проведене упродовж 16-22 квітня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2003 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, за результатами опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього наприкінці березня, найбільші шанси перемогти на президентських виборах має чинний глава держави Володимир Зеленський, а до Верховної Ради впевнено проходять 4 політичні партії.

Серед респондентів, які визначилися і підуть на вибори, за партію “Слуга народу” віддали б голоси 19%, за партію “Опозиційна платформа – За життя” – 18%, за партію “Європейська Солідарність” – 16%, за партію “Батьківщина” – 14%. Ще 6% респондентів готові підтримати партію “Сила і честь”.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь