Politerno > Україна і світ > У наглядовій раді “Нафтогазу” 5 із 6 членів припиняють свої повноваження

У наглядовій раді “Нафтогазу” 5 із 6 членів припиняють свої повноваження

 • 14 Травня, 2021
 • 180 Переглядів
 • 0

30 квітня 2021 року п’ять із шести членів Наглядової ради НАК “Нафтогаз України” публічно оголосили про припинення своїх повноважень. Відповідно до корпоративних процедур, які діють в компанії, припинення їхніх повноважень набуває чинності 14 травня.

Про це йдеться в прес-релізі Департаменту з інтегрованих комунікацій НАК “Нафтогаз України”.

Зазначається, що припиняють повноваження Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейден, Юлія Ковалів та Наталія Бойко.

“Таким чином, у складі наглядової ради Нафтогазу залишається Роберт Бенш, громадянин США, який був призначений в якості представника держави у 2020 році та перепризначений урядом наприкінці квітня поточного року.

Через це наглядова рада не буде мати кворуму для прийняття вкрай необхідних рішень. Один із варіантів врегулювання ситуації – призначення нового складу наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, – заявили у Департаменті комунікацій.

Раніше уряд визнав незадовільною діяльність наглядової ради та правління НАК “Нафтогаз України” у 2020 році.

“Однак акціонер в особі Кабміну незмінно налаштований на продовження реалізації реформи корпоративного управління”, – заявили в “Нафтогазі”.

Також слід зазначити, що на початку травня член наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Роберт Бенш поскаржився новопризначеному голові правління компанії Юрію Вітренкові, що голова ради Клер Споттісвуд довгий час не допускає його до засідань.

У своєму листі Бенш заперечує обвинувачення у наявності “конфлікту інтересів”, про який йдеться в оприлюдненому нещодавно листі трьох незалежних членів НР НАК на адресу прем’єра-міністра Дениса Шмигаля.

Бенш заявив, що немає жодних документів, що підтверджують такі звинувачення, як і немає жодних юридичних перешкод, які можуть зупинити виконання ним повноважень члена наглядової ради компанії.

З проханням скасувати рішення про включення до наглядової ради НАК Роберта Бенша через наявність конфлікту інтересів зверталася “Укрнафта”. 

У компанії зазначали, що за безпосереднього сприяння Бенша на користь підконтрольної йому компанії-нерезидента з “Укрнафти” було стягнуто 145,7 млн доларів. Рішення суду залишається невиконаним і компанія вживає заходів щодо захисту своїх прав.

Екс-голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” також заявив про наявність у Бенша “величезного конфлікту інтересів”, зокрема щодо його участі в проекті Louisiana Natural Gas Exports.

До наглядової ради “Нафтогазу” входили незалежні директори Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція), Амос Хохштайн (США) і Людо Ван дер Хейден (Бельгія), а також представники держави – Наталія Бойко, Юлія Ковалів і Роберт Бенш.

Нагадаємо, відповівши на пропозицію уряду залишитись працювати до обрання нового складу наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, її незалежні члени заявили про конфлікт інтересів. В документі зазначається, що діючому складу ради буде важко працювати з новим головою правління Юрієм Вітренком, в якого після критики роботи ради виник конфлікт інтересів.

Як відомо, 30 квітня наглядова Рада НАК “Нафтогаз України” оголосили про свою відставку у повному складі. Припинення повноважень набуде чинності 14 травня 2021 року. Таке рішення було ухвалено після того, як Кабінет міністрів звільнив на два дні наглядову раду, щоб призначити Вітренка замість Коболєва.

Напередодні звільнення Коболєва президент Зеленський зустрічався з главою “Нафтогазу” і запропонував йому рокірування: Вітренко очолює концерн, а Коболєв – Міненерго. Коболєв відмовився.

За даними видання ДТ, “Нафтогаз” переказав 50 млрд грн у резерви на випадок, якщо боржники з ним не розрахуються.

“Банкова хотіла, забравши ці кошти у НАК, спустити все на “Велике будівництво”, “підігрівши” всіх, хто з цієї інфраструктурної афери годується”, – йдеться в матеріалі.

Кабмінет міністрів підготував тези про те, як потрібно коментувати і відповідати на незручні питання щодо зміни керівництва “Нафтогазу”.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь