Politerno > Україна і світ > Парламент прийняв нову редакцію закону про платіжні послуги

Парламент прийняв нову редакцію закону про платіжні послуги

 • 1 Липня, 2021
 • 218 Переглядів
 • 0
Платіжні послуги

Народні депутати підтримали законопроект №4364 “Про платіжні послуги”.

За ухвалення законопроекту у другому читанні проголосував 241 народний депутат. 

Згідно з пояснювальною запискою, документ покликаний замінити застарілий закон “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”.

Як пояснили в прес-службі Національного банку України, новий закон покликаний імплементувати в законодавство України основні принципи Другої платіжної директиви ЄС (PSD2) і Директиви по електронним грошам (EMD). 

“Прийнятий закон спрямований на модернізацію і подальший розвиток українського ринку платіжних послуг. Його норми сприяють інноваціям у фінансовій сфері, встановлюють правила надання платіжних послуг в Україні і вимоги до їх постачальників, підвищують безпеку і ефективність надання цих послуг, розширюють коло постачальників платіжних послуг і порядок їх діяльності”, – повідомляє прес-служба регулятора.

Регулятор також відзначає ключові зміни, передбачені законом:

 • На ринку будуть визначені дев’ять категорій постачальників платіжних послуг, серед них – поштові оператори і навіть органи державної влади при певних умовах. З’являться нові учасники – установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, постачальників послуг з надання відомостей з рахунків, платіжні установи – аналог небанківських фінансових установ, але з розширеним переліком платіжних послуг.

 • Буде існувати дев’ять платіжних послуг, з них сім – фінансових, дві – нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей з рахунків). Нові учасники ринку зможуть вибрати одну платіжну послугу і сконцентруватися на розробці зручних сервісів саме для неї.

 • У небанківських постачальників платіжних послуг (платіжних установ, установ електронних грошей, поштових операторів і інших постачальників платіжних послуг) з’явиться можливість відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні карти і електронні гроші (зараз такі можливості доступні тільки банкам).

 • Завдяки новому закону ринок трансформується, і від небанківських фінансових установ не вимагатиметься участь в платіжних системах для здійснення переказу. Тепер ці установи зможуть самостійно працювати на платіжному ринку, що спростить їх діяльність.

 • Національний банк і надалі буде мати право створювати системи міжбанківських розрахунків, системи роздрібних платежів та інші види платіжних систем для виконання платіжних операцій.

 • Крім того, центральний банк отримав право випускати “цифрову валюту Національного банку України”, а також створити регуляторну пісочницю – платформу для тестування послуг, технологій і інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях, функціонування якої передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами і розуміння їх потреб.

 • Крім того, в рамках створення умов для впровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking) надавачі платіжних послуг (зокрема, банки) повинні будуть відкрити свої API для інших постачальників платіжних послуг і надати можливість підключатися до інтерфейсів банківських сервісів, обмінюватися з ними даними кожному учаснику ринку, який надає платіжні послуги і має на це дозвіл регулятора. Національний банк планує, що Open banking запрацює в Україні в 2023 році.

 • З метою мінімізації кібершахрайства посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій – постачальникам платіжних послуг необхідно буде використовувати посилену аутентифікацію користувачів в певних випадках

Нагадаємо, протягом 2020 року чистий відтік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну склав 868,2 млн доларів. У 2019 чистий приплив становив 5,860 млрд доларів.

Група СКМ Ріната Ахметова накопичила кредиторський портфель на суму близько 6,5 мільярда доларів, у майбутньому його плануть знижувати.

Американська технологічна компанія Apple відкрила офіційне представництво в Україні.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE