Politerno > Україна і світ > Меркель не буде на Кримській платформі, а посланник Байдена залишиться у Києві на 3 дні

Меркель не буде на Кримській платформі, а посланник Байдена залишиться у Києві на 3 дні

  • 19 Серпня, 2021
  • 396 Переглядів
  • 0
Піт Буттіджедж

Спеціальний представник Байдена на Кримській платформі міністр транспорту Піт Буттіджедж пробуде в Києві ще два дні після завершення саміту.

Про це йдеться у статті УП.

“Якщо хтось очікував візиту Байдена до Києва, то це були марні очікування від початку. Віцепрезидентка США Камала Гарріс за розподілом обов’язків взагалі не опікується зовнішньою політикою. І тому вибір Піта Буттіджеджа як спецпосланника президента є дуже цікавим та точно не є “зрадою”, – йдеться у статті.

Буттіджеджа – молодого урядовця та нову зірку американської політики – вважають одним із фаворитів Байдена.

Причому це не буде “візит ввічливості”. Після саміту Буттіджедж, за погодженням із президентом США, планує лишитися тут ще на два дні. Як пояснюють джерела, “щоби краще вивчити Україну”.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель не буде присутня на саміті, хоча приїде з візитом до України у неділю, 22 серпня.

За даними ЄП, Меркель відразу після переговорів із Володимиром Зеленським полетить додому, не лишаючись на ранкове засідання саміту.

Формально лишається шанс, що це рішення зміниться, але джерела кажуть, що імовірність прямує до нуля. Німеччина буде представлена міністром закордонних справ.

Хоча треба наголосити, що юридично між рівнями представництва відмінності немає. Всі учасники саміту, чи то представлені президентом, чи то послом – стануть підписантами Кримської декларації від імені всієї своєї країни.

Нагадаємо, участь в інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня візьмуть представники всіх 27 держав-членів ЄС та майже усіх членів НАТО.

США на першому саміті “Кримської платформи” представлятиме перший офіційний гей на посаді міністра – міністр транспорту Пітер Буттіджедж.

Росія називає “нелегітимними” будь-які спроби України повернути собі контролю над окупованими Кримом.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE