Politerno > Тернопільщина > Міська рада поскаржилася в ОГП на “прокурорський беспредєл” – “Сила людей” заступилася за правоохоронців

Міська рада поскаржилася в ОГП на “прокурорський беспредєл” – “Сила людей” заступилася за правоохоронців

  • 20 Серпня, 2021
  • 1504 Переглядів
  • 0
Надал і Сила людей

Тернопільська міська рада підтримала звернення до Офісу генпрокурора через запити Тернопільської окружної прокуратури з вимогою надання копій документів, що стосуються укладення договорів оренди об’єктів комунальної власності.

У тексті звернення, ініційованому міським головою Сергієм Надалом, зокрема йдеться: “Упродовж останнього часу на адресу Тернопільської міської ради надійшла значна кількість запитів Тернопільської окружної прокуратури, підставою яких вказано необхідність виконання доручення Офісу Генерального прокурора, з вимогою надання копій документів, що стосуються укладення договорів оренди об’єктів комунальної власності.

Вважаємо за необхідне наголосити, що принципами місцевого самоврядування відповідно до статті 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є, насамперед принцип правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб.

З огляду на це у відносинах прокуратура — органи місцевого самоврядування має дотримуватись принцип паритетності (рівності), а не контролю та підпорядкованості. Наглядова функція прокуратури над органами місцевого самоврядування виключена із повноважень прокуратури.

Попри це, запити Тернопільської окружної прокуратури з вимогою надання копій документів та інформації щодо передачі в оренду приміщень, які є комунальною власністю Тернопільської територіальної громади і жодним чином не можуть належати до сфери державних інтересів, дають підстави дійти висновку про намагання прокуратури втрутитись у діяльність органу місцевого самоврядування та здійснювати за ним контроль поза межами наданих прокуратурі повноважень.

Закликаємо Вас як Генерального прокурора вплинути на ситуацію, що склалась, вжити усіх необхідних заходів у межах наданих Вам повноважень для припинення означених дій Тернопільської окружної прокуратури та недопущення подібних проявів у майбутньому.Вимагаємо зупинити «прокурорський беспрєдєл» в м. Тернополі!”.

Проти даного звернення проголосували депутати «Сили Людей».

До того ж фракція цієї партії у ТМР звернулася до Офісу Генерального прокурора України щодо підтримки діяльності Тернопільської окружної прокуратури.

“Протягом останніх десяти років в Тернополі сформувалась кругова порука вищого керівництва міста і місцевої правоохоронної й судової систем. Ознаками цього є відсутність обвинувальних вироків суду щодо керівного складу Тернопільської міської ради по усіх кримінальних розслідуваннях включно з резонансними”, – пише “Сила людей” на своїй сторінці у Фейсбуці.

Депутати зазначають, що навіть за таких складних умов “окремі слідчі та прокурори зуміли проявити принциповість” і розпочати ряд кримінальних розслідувань, які стосуються посадовців Тернопільської міської ради.

“Відчуваючи реальні небезпеки притягнення до кримінальної відповідальності, керівництво обласного центру на чолі з міським головою Сергієм Надалом не придумали нічого кращого, як вдатись до політичного тиску на місцеву прокуратуру, прийнявши на сесії 20 серпня 2021 року звернення до Генерального прокурора України “щодо прокурорського беспредєла”.

У зв’язку з вищевикладеним, закликаємо вас не піддаватись політичному тиску й надати всебічну підтримку тернопільській окружній прокуратурі у її законній та вкрай важливій антикорупційній діяльності”, – додали у “Силі людей”.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE