Politerno > Україна і світ > Україна отримала 2,7 млрд доларів від МВФ – Рожкова

Україна отримала 2,7 млрд доларів від МВФ – Рожкова

  • 23 Серпня, 2021
  • 409 Переглядів
  • 0

У понеділок, 23 серпня, Україна отримала 2,7 млрд доларів в рамках нового розподілу Міжнародним валютним фондом спеціальних прав запозичення (СПЗ, SDR).

Про це повідомила перша заступниця глави НБУ Катерина Рожкова у Facebook.

“Сьогодні 1,9 млрд СПЗ надійшли на рахунок України в МВФ!

Це кошти нової емісії, які Рада Директорів МВФ розподілила між країнами, пропорційно їхньому капіталу в МВФ. Чудовий подарунок до Дня Незалежності!”, – зазначила Рожкова.

Пізніше Рожкова уточнила, що 1,9 млрд СПЗ – це еквівалент близько 2,7 млрд доларів.

Рада керівників Міжнародного валютного фонду затвердила загальний розподіл 456 мільярдів спеціальних прав запозичень на суму, еквівалентну 650 мільярдів доларів.

“Це історичне рішення – найбільший розподіл СПЗ в історії МВФ і стимул для світової економіки під час безпрецедентної кризи”, – заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

За її словами, розподіл СПЗ допоможе державам-членам “задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки”, – заявили в МВФ.

“Це особливо допоможе нашим найбільш вразливим державам-членам, які важко справляються з наслідками кризи COVID-19”, – додала Георгієва.

Радник президента з економічних питань Олег Устенко заявив, що Україна направить ці кошти до держбюджету та на поповнення золотовалютних резервів країни.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що новий кредитний транш МВФ прив’язав до реалізації реформ, при цьому не враховує, що в країні йде війна, боротьба з олігархами і корупцією.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE