Politerno > Україна і світ > “Справа вагнерівців” підриває основи національної безпеки України – “ЄС” та “Голос” про матеріали Bellingcat

“Справа вагнерівців” підриває основи національної безпеки України – “ЄС” та “Голос” про матеріали Bellingcat

 • 18 Листопада, 2021
 • 220 Переглядів
 • 0

Вся влада Зеленського збудована на брехні. Президент Зеленський брехав українцям і всьому світу, що ніякої операції спецслужб по затриманню “вагнерівців” не було, і що ніхто не зривав арешт цих злочинців.

“Цю брехню Зеленського переконливо викрили розслідувачі авторитетної міжнародної організації Bellingcat“, – йдеться у заяві партії “ЄС”.

“Матеріали Bellingcat засвідчують як сам факт можливої наявної державної зради на найвищому рівні української влади, так і вимагають невідкладно вживати заходи. Відповідні правоохоронні органи мають терміново розпочати розслідування фактів, викладених у публікації Bellingcat.

У Bellingcat заявили, що від самого початку президент Зеленський був у курсі проведення операції спецслужб по затриманню “вагнерівців” та всіх етапів її проведення. Він знав про деталі операції, хоча неодноразово публічно заперечував, що йому відома така інформація.

У Bellingcat також виявили, що вказівку про відтермінування операції дав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Сам Єрмак також неодноразово заявляв, що цього не було і не могло бути.

Такі дії з боку Офісу Президента призвели до зриву спецоперації по затриманню “вагнерівців”. Через це злочинці, причетні до окупації частини території України, які вбивали українських військових та мирних жителів на Донбасі, можуть уникнути відповідальності за свої злочини та справедливого покарання.

При цьому президентська більшість в парламенті створила свою кишенькову слідчу комісію для відбілювання репутації влади.

Ця ганебна поведінка команди Зеленського підриває основи національної безпеки країни та руйнує довіру до України міжнародних партнерів.

Фракція “Європейської Солідарності” вимагає створення справжньої тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді України, яка проведе професійне та об’єктивне розслідування всіх обставин зриву спецоперації по затриманню бойовиків ПВК “Вагнер”. Ми закликаємо представників всіх фракцій парламенту увійти в склад цієї слідчої комісії. Встановлення істини у цьому питанні – це справа державної ваги”, – заявили в політсилі.

Своєю чергою народний депутат фракції “Голос” Ярослав Железняк заявив в інтерв’ю журналістам в кулуарах Верховної Ради, що у цій справі пора поставити крапки над “і”.

“Все зрозуміло: була українська операція, багато речей, про які говорила влада, не підтвердилися, а навпаки є багато фактів, які уже ніхто не заперечує. Повторюся операція була, вона була українська і була відкладена, що призвело до того, що білоруські спецслужби затримали “вагнерівців”. Це факти, з якими ніхто не сперечається. Є декілька питань. Чи після відкладення операції був витік інформації? Чи створило це відкладення можливість для білоруських спецслужб щодо затримання “вагнерівців”? І хто дав розпорядження про це відкладення? У розслідуванні вказується на керівника Офісу Президента. Є також позиція Офісу Президента, що він (Єрмак. – Ред.) не мав таких повноважень. Зараз було б дуже правильно навести різкість, поставити крапки над “і”, і зрозуміти була така команда чи ні”, – зауважив Железняк.

За словами нардепа, саме правоохоронні органи тепер мають проводити розслідування.Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь