Politerno > Україна і світ > Звільнені розвідники ГУР заявили, що Офіс президента погрожував кримінальними провадженнями

Звільнені розвідники ГУР заявили, що Офіс президента погрожував кримінальними провадженнями

  • 3 Грудня, 2021
  • 817 Переглядів
  • 0

Колишній розвідник ГУР МО Роман Червінський заявив, що розвідникам, причетним до спецоперації із затримки “ваґнерівців”, погрожували з Офісу президента кримінальним переслідуванням.

Про це він заявив ефір токшоу “Свобода слова з Савіком Шустером” на телеканалі “Україна”.

“Спочатку були погрози звільненнями, кримінальними провадженнями, які передавалися нібито з Офісу президента. Після наради в Офісі президента нам передавалися такі “посили” – “що ви будете притягнуті до відповідальності, ви маєте мовчати!

Завдяки пресі – я так розумію – в суспільстві почалося обговорення цієї спецоперації (із захоплення 31 бійця ПВК “Ваґнер” – ред.) 

Були пропозиції (розвідникам ГУР – ред.) сказати, що операції не було. Саме у двадцятих числах лютого цього року ми були в керівників наших підрозділів, і вони це говорили прямим текстом, що “або мовчіть”… Взагалі намагалися переконати нас, мене особисто – ту людину, яка провела не менше 10 операцій – що це була російська операція. Мені було смішно, і тому я не мав бажання з ними про це говорити.

І тому почалися погрози. Вони сказали, що вони анулюють наші паспорти, що вони почнуть кримінальні провадження”, – зазначив Червінський.

Червінський додав, що після публікації документів про зміст спецоперації на facebook-сторінці журналістки Яніни Соколової, в ГУР звільнили майже всіх розвідників, причетних до розробки спецоперації.

Розвідник додав, що в нього є свідчення тиску влади на тих розвідників, які зберегли посади. Мовляв, хтось із владних кабінетів пропонував долучитися звільнених розвідників до наклепу офіцерів, включно з Червінським, які керували спецоперацією, або ж інакше їх звільнять чи будуть переслідувати.

Червінський вважає, що матеріали про проведення спецоперації були знищені та підроблені, щоби приховати державну зраду серед вищого керівництва держави.

Колишній розвідник ГУР Юрій Семенюк додав, що знищення таких документів є кримінальною відповідальністю, адже такі документи охороняються впродовж 5 років державною таємницею.

Нагадаємо, більше 20% українців стверджують, що достатньо добре поінформовані про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків приватної армії Вагнера, 33,2% – відповідають, що лише щось чули, але не знають деталей.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розглядав можливість видати “вагнерівців” Україні, але з’ясувалося, що “жодного документа, необхідного для екстрадиції злочинців, а відповідно і для їх арешту в Україні, взагалі не існує”.

Також він заявив, що відвідав Державне бюро розслідувань, де дав свідчення у справі “вагнерівців”.

Парламент ухвалив проміжний звіт ТСК з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади щодо зриву спецоперації із затримання найманців ПВК “Вагнера”.

Як заявив керівник відділу розслідувань видання Bellingcat Христо Грозєв, на пресконференції президент Володимир Зеленський не відповів на всі запитання про “вагнергейт”. Грозєв каже, що після пресмарафону Зеленського з’явилось ще більше запитань щодо “вагнергейту”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE