Politerno > Україна і світ > Оприлюднено вимоги Кремля до НАТО щодо “гарантій безпеки” із пропозицією не приймати Україну

Оприлюднено вимоги Кремля до НАТО щодо “гарантій безпеки” із пропозицією не приймати Україну

  • 17 Грудня, 2021
  • 340 Переглядів
  • 0

МЗС РФ оприлюднило проєкт договору про так звані “гарантії безпеки”, які Москва передала Вашингтону і вимагає від НАТО.

Про це пише “Європейська правда“.

Документ під назвою “Угоди про заходи забезпечення безпеки Росії та держав-членів Північноатлантичного договору” складається з 9 статей.

В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що “виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав”.

Крім того, Росія пропонує відмовитись “від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії”. Також пропонується відмовитись від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.

Договір також передбачає, що учасники унеможливлюють розгортання ракет середньої та меншої дальності наземного базування в районах, з яких вони здатні вражати цілі на території інших учасників.

В одному з пунктів вказується, що “учасники підтверджують, що не розглядають один одного як противників”, а для вирішення питань та врегулювання проблемних ситуацій застосовують механізми термінових консультацій на дво- та багатосторонній основі, включаючи Раду Росія-НАТО.

Напередодні у Кремлі заявили, що вже передали США проєкти договору та угоди щодо гарантій безпеки.

Нагадаємо, Владімір Путін останнім часом у переговорах з лідерами країн Альянсу вимагає надати юридично зафіксовані гарантії, які виключають будь-яке подальше просування НАТО на схід та розміщення в України озброєння, яке нібито загрожує Росії.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг раніше вже відкинув російську вимогу.

Східноєвропейські країни критично поставилися до пропозиції президента США Джо Байдена провести зустріч кількох країн НАТО з Росією для обговорення напруженості вздовж кордонів України.

МЗС Грузії вважає неприйнятною вимогу Росії до НАТО відкликати свою обіцянку щодо майбутнього членства України та Грузії, дану в 2008 році на бухарестському саміті.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE