Politerno > Україна і світ > Зеленський підписав скандальний законопроект №5600

Зеленський підписав скандальний законопроект №5600

  • 19 Грудня, 2021
  • 391 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський підписав закон про “збалансованість бюджетних надходжень” – скандальний законопроєкт 5600. 

Про це йдеться на сайті ОП.

У повідомленні йдеться, що документ спрямований на зміцнення ресурсної бази бюджетів та запобігання бюджетним втратам через ухилення від оподаткування.

Чинна система оподаткування рентою, яка діє до набуття чинності законопроєктом №5600, передбачає ставку 11-12%, яка нараховується з індексу IODEX 58% FE CFR China. Законопроєктом №5600 передбачається стягнення ренти з ринкової вартості руди з вищим вмістом руди, а саме індексу IODEX 62% FE CFR China, який розраховує інформаційне агентство Platts. При цьому, чим вищою буде ця ринкова вартість — тим більшою буде ставка ренти.

Законопроєкт також запроваджує 18% податку на доходи фізичних осіб з продажу фізичною особою третього та наступних об’єктів нерухомості протягом одного року. Це стосуватиметься і продажу земельних ділянок, що повинно удосконалити систему оподаткування на ринку землі.

Наразі дохід від продажу одного об’єкта (за винятком землі) на рік не оподатковується, а продаж другого і наступних оподатковується за ставкою 5%. Це дозволяє забудовникам оптимізувати витрати, продаючи квартири фізичним, а не юридичним особам. 

Окрім цього, законопроєкт впроваджує нову систему оподаткування сільгоспвиробників. Ним впроваджується “мінімальне податкове зобов’язання” — це сума податків, яку кожен власник сільськогосподарської землі має за замовчуванням сплачувати до бюджету (ця сума складає близько 5% від вартості землі на рік).

Тобто, якщо сума всіх податків (податку на землю, податку на прибуток, єдиного податку тощо) які сплачує сільгоспвиробник буде меншою за МЗП, то йому доведеться доплатити різницю.

Інша норма стосується оподаткування городини, вирощеної на земельній ділянці. Законом №5600 депутати зобов’язали сплачувати податок на доходи фізосіб (18%) у разі, якщо отриманий від продажу продуктів дохід перевищить 12 мінімальних зарплат. У 2021 році це 72 тис грн, у 2022 році – 78 тис грн.

Раніше ми повідомляли, що закон №5600, який вдарить по бізнес-імперії Ріната Ахметова, водночас зменшить податкове навантаження на бізнес Юрія Косюка.

Марганцеві руди, на яких заробляє олігарх Ігор Коломойський, виключили із закону № 5600.

Експерти заявляли, що проєкт №5600 – лідер серед найбільш шкідливих для економіки податкових ініціатив.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE