Politerno > Україна і світ > Влада Казахстану майже придушила протести, Токаєв подякував Путіну

Влада Казахстану майже придушила протести, Токаєв подякував Путіну

  • 7 Січня, 2022
  • 633 Переглядів
  • 0

Влада Казахстану заявляє про відновлення в країні “порядку”. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв подякував російському президентові за сприяння у придушенні мітингів по всій країні.

Про це повідомляють Reuters та Bloomberg з посиланням на слова президента Касим-Жомарта Токаєва.

 

Заява Токаєва пролунала лише через добу після того, як Росія направила свої війська для придушення протестів в Казахстані.

Станом на ранок п’ятниці силовики взяли під контроль вулиці Алмати, а президент заявив, що “конституційний порядок в основному відновлено в усіх регіонах країни”. Водночас вранці 7 січня біля центральної площі міста Алмати ще можна було почути постріли.

Президент Казахстану зазначив, що “сили правопорядку працюють наполегливо” а ситуацію на місцях контролює місцева влада.

Токаєв вчергове назвав протестувальників “терористами” і поскаржився, що громадяни використовують зброю. Він додав, що силовики працюватимуть до їх “повної ліквідації”.

“Особливі слова подяки адресую президенту Росії Володимиру Путіну. Він дуже оперативно і, головне, по-товариському тепло відреагував на моє звернення”, – зазначив Токаєв.

Літаки військово-транспортної авіації Росії перекинули основні сили свого контингенту ОДКБ на територію Казахстану з аеродромів у Московській, Іванівській та Ульянівській областях.

Військові ОДКБ прибули до Казахстану на запит влади Республіки після того, як по всій країні прокотилася хвиля протестних акцій. За словами Токаєва, “миротворці” будуть у Казахстані тимчасово. За даними ЗМІ, до країни переправили близько 2,5 тисячі військових ОДКБ.

5-го січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до країн учасниць Договору про колективну безпеку (ОДКБ) із проханням ввести війська для боротьби з “терористами”. РФ позиціонує ОДКБ як альтернативу НАТО. Експерти називають ОДКБ структурою, за допомогою якої Москва керує сусідніми країнами. Раніше не було прецедентів, щоб ОДКБ надсилала миротворців до країн-учасниць довогору.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE