Politerno > Україна і світ > Путін заявив, що у Казахстані задіяли “майданні технології” та пообіцяв вивести “миротворців”, коли – не уточнив

Путін заявив, що у Казахстані задіяли “майданні технології” та пообіцяв вивести “миротворців”, коли – не уточнив

  • 10 Січня, 2022
  • 411 Переглядів
  • 0

Президент Росії Володимир Путін заявив, що на території країн ОДКБ не допустять реалізувати “кольорових революцій”, а в Казахстані застосовувалися “майданні технології”.

Путін на засіданні Ради колективної безпеки ОДКБ, якого цитує rg.ru.

“Вжиті лінією ОДКБ заходи ясно показали, що ми не дозволимо розгойдувати ситуацію у себе вдома і не дамо реалізувати сценарій так званих кольорових революцій”, – зазначив Путін.

Він заявив, що в заворушеннях в Казахстані застосовувалися “майданні технології”, в яких брали участь “добре організовані та чітко керовані групи бойовиків, які пройшли підготовку за кордоном”.

За словами Путіна, події у Казахстані – “не перша і далеко не остання спроба втручання ззовні у внутрішні справи держав ОДКБ”.

Також Путін заявив, що миротворчий контингент перебуватиме в Казахстані “обмежений період, і після виконання функцій його виведуть з республіки”.

“До Казахстану направлено контингент колективних миротворчих сил ОДКБ і, хочу це підкреслити, на обмежений за часом період, на такий, на який вважатиме за можливе його застосування президент Казахстану, глава держави, глава Казахстану… Після виконання своїх функцій, безумовно, весь контингент буде виведено з території Казахстану”.

Путін при цьому заявив, що миротворча операція ОДКБ у Казахстані була “виключно своєчасною та легітимною”.

Він наголосив на тому, що підрозділи ОДКБ знаходяться в Казахстані “на підставі офіційного запиту керівництва республіки та у повній відповідності до четвертої статті основного договору з колективної безпеки 1992 року, в якій передбачається, що у разі вчинення агресії проти будь-якої з держав-учасниць усі інші країни нададуть необхідну підтримку та допомогу, включаючи військову”.

За словами Путіна, у телефонних розмовах казахстанський лідер говорив, що “люди дзвонили йому та просили захистити їх від нападу бандитів та терористів”.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у ході цієї ж позачергової сесії Ради колективної безпеки ОДКБ повідомив, що сили ОДКБ на території Казахстану налічують понад 2 тисячі осіб і 250 одиниць техніки.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ОДКБ треба зміцнювати і з ситуації в Казахстані треба винести уроки.

Нагадаємо, у МОЗ Казахстану заявили, що внаслідок протистояння загинуло 164 особи. Пізніше цю інформацію спростували.

Російська делегація, яку очолює заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков, 9 січня прибула до Швейцарії для участі в переговорах зі США стосовно так званих “гарантій безпеки”, в яких міститься серед іншого вимога Кремля, аби Україна не вступала в НАТО. Сергій Рябков в інтерв’ю ТАСС заявив, що НАТО “треба збирати манатки” та повертатися до рубежів 1997 року.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE