Politerno > Україна і світ > У США заявляють, що РФ планує спецоперацію із вторгнення в Україну в січні-лютому

У США заявляють, що РФ планує спецоперацію із вторгнення в Україну в січні-лютому

  • 14 Січня, 2022
  • 592 Переглядів
  • 0

За даними американських урядовців, Росія готує спецоперацію на сході Україні, мета якої здійснити фейкову атаку на російських військових, звинуватити в цьому Україну і відповісти вторгненням у сусідню державу.

Про це повідомило CNN із посиланням на американських чиновників.

За даними одного з посадовців, в РФ для цього підготували цілу групу оперативників. Вони пройшли спеціальний курс підготовки з ведення бою в умовах міста та використання вибухівки для проведення диверсій.

Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван звернув увагу, що ця інформація підтверджує нещодавню заяву Головного управління розвідки України, згідно з якою російські спецслужби готують провокації проти військ РФ, щоб звинуватити в цьому Україну.

Салліван пообіцяв, що протягом наступної доби у його відомства буде більше подробиць щодо підступних планів Росії і він поділиться ними з пресою.

Чиновник уточнив, що російські військові планують розпочати цю операцію за кілька тижнів до вторгнення, яке може відбутися між серединою січня і серединою лютого.

Салліван порівняв ситуацію із вторгненням РФ у Крим в 2014 році.

За його словами, в США також помітили, як останнім часом російські “суб’єкти впливу” почали просувати серед росіян, зокрема в соцмережах, тему вторгнення в Україну через нібито “погіршення в країні ситуації з правами людини” та “підвищення рівня войовничості в українських лідерів”.

Нагадаємо, ГУР Міноборони України повідомляє, що спецслужби РФ готують провокації проти російських військовослужбовців, щоб звинуватити в цьому Україну.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE