Politerno > Україна і світ > Столтенберг: НАТО не розміщуватиме бойові підрозділи в Україні

Столтенберг: НАТО не розміщуватиме бойові підрозділи в Україні

  • 25 Січня, 2022
  • 279 Переглядів
  • 0

НАТО не буде розміщувати свої бойові частини в Україні попри наростання російської загрози, але докладе зусиль для зміцнення своєї бойової готовності, особливо на східному фланзі.

Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав у інтерв’ю CNN, повідомляє “Європейська правда”.

“НАТО не буде розміщувати бойові підрозділи НАТО в Україні, але ми повинні бути впевнені, що не виникне непорозуміння щодо нашої готовності, нашої відданості захисту всіх союзників, особливо у східній частині Альянсу”, – сказав Столтенберг.

Він пояснив, що саме тому Альянс збільшив свою присутність у східній частині, у Чорноморському та в Балтійському регіонах.

У заяві у понеділок НАТО повідомив, що держави-члени оголосили про низку розгортань у Східній Європі останніми днями. Столтенберг сказав у інтерв’ю, що НАТО також зважує, чи слід йому ще більше посилити свої позиції за рахунок бойових груп, у тому числі на південному сході Альянсу.

“Сильне стримування – найкращий спосіб запобігти будь-якому нападу на будь-якого союзника по НАТО і найкращий спосіб запобігти конфлікту”, — додав він.

Столтенберг також сказав, що “все ще є дипломатичний вихід” з російсько-української кризи, “але це вимагає, щоб Росія зробила кроки з деескалації і була готова сумлінно брати участь у політичних переговорах з НАТО і союзниками по НАТО”.

Нагадаємо, попри заяви представників української влади у США вважають, що дії Росії на кордоні України є агресивними й можуть бути підготовкою до вторгнення.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь