Politerno > Україна і світ > У регіонах та під Офісом президента готували фейкові заворушення з бутафорською кров’ю – МВС

У регіонах та під Офісом президента готували фейкові заворушення з бутафорською кров’ю – МВС

  • 31 Січня, 2022
  • 413 Переглядів
  • 0

Правоохоронці стверджують, що запобігли провокаціям, які включали масові заворушення та насилля до поліцейських під час акцій у низці міст України. Перша акція мала відбутися у Києві під Офісом президента вже 31 січня.  

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і голова Національної поліції Ігор Клименко на брифінгу 31 січня.

“Це була акція до 5 тисяч осіб, яку планували саме для того, щоб розкачати і дестабілізувати ситуацію в Україні. На жаль, явища платних мітингів у нас є досить частим, і це не перший мітинг проплачений, але саме цей мітинг із самого початку був спрямований на розбалансування внутрішньополітичної ситуації і на насильсвто проти правоохоронців та інших осіб, які беруть участь у мітингу… 

Це була лище перша акція з цілого ряду запланованих. Це чітко зафксовано на відео- та  аудіоносіях, частину з яких ви сьогодні побачите. 

Ціі акції планувалося провести в ряді міст України, зокрема центральної України. Це була Сумська, Чернігівська,  Полтавська і Черкаська області. Тобто області фактично за годину-півтори доїзду від Києва і наших північних кордонів із Російською Федерацією”, – зазначив Монастирський.

Монастирський зазначив, що так само у 2014 році у Луганську й Донецьку, а також у Криму росіяни проводили акції за участю псевдоактивістів, які провокували насильство і підбурювали інших громадян. 

Ігор Клименко повідомив, що вранці 31 січня у Києві мала розпочатися акція, яка не носила мирний характер. Заявки на неї не було, лише о 9-й ранку мала надійти заявка на акцію за участі 500 осіб.  

За його словами, 30 січня Нацполіція “затримала осіб, які готували акції і мітинги біля Офіс президента, під час яких мали відбутися жорсткі протистояння та жорсткі сутички з правоохоронцями”. 

Затримали організатора і його спільника. Це громадяни України. Правоохоронці вивчають зв’язки організатора з ОРДЛО і російським испецслужбами. Слідчі вручають організатору і його помічнику  повідомлення про підозру і будуть просити про  арешт для них.

“Організатор спільно зі своїми помічниками підшуковув українців, які за гроші готові були допомогти в організації та проведенні цих акцій. І перша така акція мала відбутися саме сьогодні”, – додав Клименко.

За словами Клименка, розпочати псевдоакцію мали спікери, котрі б закликали вийти до протестуючих представника Офісу президента. Надалі, за планом, учасники “акції” мали б почати “задувати” правоохоронців, а потім почати сутички. 

Актор із учасників “акції” мав прикинутися пораненим (для цього мали привезти бутафорську кров), а інші – у медичних халатах – мали вдавати, що реанімують його.

Клименко зазначив, що за основою для акції взяли події біля Верховної Ради 25 січня, де постраждали 18 правоохоронців. 

Правоохоронці повідомили, що для проведення акції організатори уже отримали 1 мільйон гривень. Клименко зазначив, що поліція знає, у якому банку їм дали стільки готівки.

Організатори розраховували, що взяти участь у псевдоакції мали 1000 осіб.

Правоохоронці показали відео на доказ проплаченності акцій. 

Ймовірні організатори говорять російською. Згідно з відео, 31 січня акція мала початися о 10:30 і продовжитися колотнечею (“толкучкой”). Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE