Politerno > Статті > Україна і світ > “Назріває бунт”. Банкова дедалі частіше штрафує “слуг народу” на “зарплату у конверті”

“Назріває бунт”. Банкова дедалі частіше штрафує “слуг народу” на “зарплату у конверті”

  • 31 Січня, 2022
  • 1663 Переглядів
  • 0

Тема “зарплат у конвертах” стала не лише болючою для фракції “Слуга народу” та Офісу президента, а й фактично першим корупційним скандалом у партії Зеленського. 

Вперше про це повідомили нардеп Ганна Скороход та покійний депутат Антон Поляков, що для багатьох пояснило злагодженість голосування мовчазної партії президента.

Через два роки екс-глава ВП Андрій Богдан не просто побічно підтвердив цю інформацію, а й заявив, що депутатам урізають зарплату у разі, якщо вони не голосують за потрібні законопроекти

Публічно депутати фракції все заперечували. Проте за три роки жоден депутат так і не подав позов до суду проти журналістів.

 

Тема нелегальних виплат депутатам у доларах стала секретом Полішинеля: всі про це знають, але говорити не прийнято.

Уявна таємниця продовжує обростати деталями, а ставки “зарплат у конверті” зростають – по-перше, інфляція, по-друге, рейтинги влади падають, а посилене фінансування допомагає утримувати монобільшість.

Спочатку каденції зарплати виплачувались у трьох ставках: 5, 10, 15 тисяч доларів на місяць. Підвищені виплати у ставках 10-15 тисяч доларів отримувало партійне начальство середньої ланки — заступники глав фракції, голови комітетів або окремо цінні депутати, яким давали особливі доручення.

Решті виплачували по “десятці” та по “п’ятірці” на місяць залежно від рангу, статусу та функціоналу депутата.

Згодом апетити депутатів зросли, тож Офіс президента змушений був підвищити ставки. Таким чином з жовтня 2020 року депутати почали отримувати від 15 до 50 тисяч доларів, залежно від займаної посади та фактора особи.

Але й цього виявилося замало. 

Відставка спікера Разумкова і початок формування міжфракційного об’єднання “Розумна політика”зміна інформаційного та політичного курсу Ріната Ахметова, а також падіння рейтингу президента, в черговий раз призвели до необхідності зміцнити монобільшість купюрою.

Щоб забезпечити стабільність усередині партії, у грудні 2021 року мінімальні виплати збільшили до 20 тисяч доларів.

“20 тисяч доларів – це найменша зарплата, а керівники комітетів отримують від 80 до 100 тисяч доларів”, – розповіло джерело. 

За інформацією джерел у СН, у керівництві партії зрозуміли, що підвищення зарплат не спонукає депутатів бути лояльнішими, тому вирішили, що система штрафів допоможе знайти управу на неслухняних нардепів. Проте одразу натрапили на глухий опір депутатів.

“Тема зі штрафами та обуренням нардепів із цього приводу – головне, що зараз обговорюється серед “слуг народу”, – каже один із депутатів. 

“” Читайте також: Що отримує Коломойський від війни Банкової з Ахметовим або запасний аеродром Зеленського

“Штрафи від 5000 доларів”

Штрафують “Слуг народу” здебільшого за неголосування за важливі законопроекти. 

“Наприклад, голосують за важливу поправку, а депутат вийшов у кулуари. Типу не встиг натиснути на кнопку. У такому разі Мотовиловець (Андрій, перший заступник голови фракції — ред.) відмічає у своїй відомості, що депутат був відсутній. За це його можуть оштрафувати, причому індивідуально, але не менше ніж на 5000 доларів. Іноді кажуть: взагалі не заплатимо. Все залежить від того, про кого з депутатів йдеться. Тим більше штраф неминучий якщо в залі був, але не голосував, проголосував проти або утримався”, — розповіло джерело всередині фракції. 

Втім, сам Андрій Мотовиловець у коментарях очікувано заперечує існування зарплат у конвертах та штрафи.

“Вперше про це чую. Плітки та маніпуляція”, – повідомив Мотовиловець.

Проте джерела “Країни” у парламентських лавах наполягають, що наша інформація про виплати, як була так і залишається правдивою. За їхніми словами, недисципліновані в партії — мажоритарники, їх штрафують найбільше. 

“Здебільшого намагаються трусити мажоритарників, оскільки зі списочниками розмова коротка: “Забув завдяки кому став депутатом?”. З мажорами так не прокотить, тому їх почали шантажувати грошима та страхом: якщо не дасте голосу, отримаєте “папку СБУ” або мінус 5000 від зарплати”, – сказало джерело. 

На тих, для кого нестача в конверті не грає ролі, вигадали іншу управу.

“Якщо мажори не голосують, їм не бачити соцеконом на округ. Іншими словами, лояльних до Офісу депутатів заохочують можливістю лобіювати перерозподіл субвенцій, за що вони отримують відсоток на місцях. Наприклад, будівництво стадіону в обласному центрі. Область і стадіон депутату, який досяг фінансування цього проекту — відсоток від загальної суми, виділеної на область. Таким чином, якщо депутат не голосує по лінії партії, він просто втрачає можливість лобіювати свої шкурняки, на яких він насправді заробляє”, — повідомило джерело. 

Штрафи та постійні погрози посилили градус роздратування у більшості.

Депутати-мажоритарники почали прицінюватися на стороні та розмірковувати на тему, з ким і як підуть у наступне скликання Ради.

“Після того як почалася війна Зеленського з Ахметовим, у таборі наших супротивників із грошима стало значно краще, – сказав один з нардепів від “Слуги народу”. – Вони пропонує мінімум “сотку” за дружбу. Поспостерігайте за депутатами, які з ним афілійовані. Люди одягнулися, почали купувати собі нерухомість і телеканали. А у нас за якісь жалюгідні 20 тисяч доларів на місяць “еб@ть мізки” ще й вимагають відвідувати всі засідання, де можна померти з нудьги. Сидиш як ідіот, на кнопки натискаєш і копійки отримуєш. Уголос про це говорити ніхто не стане, але їхнє жлобство загрожує “італійським страйком”. До виборів всього нічого, очевидно, що з нинішніх депутатів фракції “Слуга народу” в майбутню Раду попадуть від сили кілька десятків. Часу та можливості заробити нормальні гроші все менше і менше. В ОП же хочуть взяти в партсписок на вибори курс не просто на нові, молоді обличчя, а на зрілі соціально-значущі: лікарі, спортсмени”, – відзначило джерело.

Примітно, що, за словами джерел, у “Слузі народу” є група депутатів, які отримують одразу подвійний тариф.

“Особняком стоять депутати групи Коломойського, це близько 25 осіб. Вони отримують подвійним кушем, тобто у двох місцях. Разом – від 40 до 50 тисяч доларів на місяць. Арахамія безпосередньо спілкується з Коломойським і погоджує основні голосування на порядку денному”, – розповідає джерело у парламенті.

У розмовах депутати очікувано заперечують усі чутки про італійський страйк та недоплати. Усі, як один, відповідають, що отримують лише офіційні зарплати.

“Розцінюю це більше як фейк”, – каже депутат монобільшості Сергій Демченко.

“Мені що, потрібно коментувати статті ЗМІ, які посилаються на якісь невідомі джерела в партії? Все це не відповідає дійсності”, – обурюється нардеп Роман Каптелов.

Депутат Олексій Ковальов взагалі сказав, що він перебуває на окрузі, бунтувати не збирається, бо, крім офіційної зарплати, він ніде більше зарплати не отримує.

“” Читайте також: “І це тільки початок”. Чому Рада провалила важливі для Зеленського голосування у день його народження

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE