Politerno > Україна і світ > У Білорусі немає необхідного для нападу на Київ контингенту РФ

У Білорусі немає необхідного для нападу на Київ контингенту РФ

  • 21 Лютого, 2022
  • 215 Переглядів
  • 0
Резніков

Міністр оборони Олексій Резніков ставить під сумнів спроможність російських військ, розташованих зараз у Білорусі, захопити Київ.

Про це Резніков заявив під час брифінгу 21 лютого.

“За нашими даними, там 9 тисяч представників Збройних сил Російської Федерації плюс техніка, обладнання, включаючи ракетне озброєння і так далі. 

Але я хочу сказати, що такого контингенту, як хтось розповідає, що буде напад на Київ із білоруської сторони – вибачте мені, це смішно звучить. А от погрожувати нам, лякати нас, створювати ситуацію нібито оточення – так, це працює”, – зазначив міністр.

Резніков повідомив, що домовився з міністром оборони Білорусі Віктором Хрєніним про прямі контакти – і 20 лютого він написав білоруському колезі лист із проханням про телефонну розмову 21 лютого, аби спитати, що відбувається і чому “навчання” з РФ тривають. 

Міністр зазначив, що в Україні прогнозували, що російські війська не залишать Білорусь після навчань: “Бо їх везли з Далекого Сходу кілька тижнів явно не для того, щоб потренувати 10 днів і повертати назад”.

За його словами, раптові “навчання” у Придністров’ї також покликані посіяти паніку, на них Україна вже реагує.

За даними Міноборони, російські підрозділи поблизу кордону України налічують 127 тисяч осіб наземної компоненти, з морською та авіаційною компонентою – 147 тисяч осіб. 

“Ми не занижуємо загрози, ми їх оцінюємо. Але коли нам казали, що буде 16 лютого напад, – ми казали: це неможливо, тому що немає для цього готовності. Його (нападу – ред.) не було. Його не було 17-го, 20-го, його немає і не буде 21-го.

Це не означає, що якщо приймуть рішення в Кремлі, вони не зможуть цього зробити – зможуть, у них може бути такий план, і точно він навіть написаний. 

Але я переконаний, що сьогодні маневр для політико-дипломатичного вирішення розв’язання масштабної війни існує і залишається. 

Для того, щоб сформувати ударне угруповання, їм потрібен певний час, щоб усі складові зійшлися”, – додав Резніков.

Резніков пояснив, що у висновку про відсутність у Росії ударного угруповання він спирається на інформацію від головнокомнадувача ЗСУ Валерія Залужного та інших професійних військових, із якими він спілкується   

Учора міністр оборони Олексій Резніков напередодні назвав недоречними розмови про повномасштабний напад Росії на Україну “завтра-післязавтра”, посилаючись на те, що ударного угрупування ЗС РФ у жодному місці, де вони оточили Україну, поки що не сформовано.

Нагадаємо, російські ЗМІ інформують, що кордон із РФ перетнула понад 61 тисяча жителів ОРДЛО, їх везуть углиб Росії.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь