Politerno > Україна і світ > Зеленський назвав дві країни, які все ще блокують відключення РФ від SWIFT

Зеленський назвав дві країни, які все ще блокують відключення РФ від SWIFT

  • 26 Лютого, 2022
  • 366 Переглядів
  • 0
SWIFT

Німеччина та Угорщина – єдині державами Євросоюзу, які не надали згоду на відключення Росії від SWIFT. Кіпр заявив, що не блокуватиме рішення.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у зверненні в суботу, пише “Європейська правда”.

“Вже маємо майже повну підтримку країн Європейського Союзу щодо відключення Росії від SWIFT. Сподіваюся, що Німеччині та Угорщині вистачить мужності підтримати це рішення. Нам мужності вистачає боронити свою Батьківщину, боронити Європу”, – сказав глава держави.

Раніше повідомлялось, що держав, які блокують рішення ЄС – чотири. Однак Кіпр та Італія вже заявили, що підтримають цю сувору санкцію проти держави-агресора.

Президент США Джо Байден раніше сказав, що Росію не від’єднують від SWIFT через позицію Європи. Проте після того настрої почали змінюватися.

За даними джерел видання Bloomberg, тепер в адміністрації Байдена поновились обговорення і є пропозиція закликати ЄС до ухвалення такого рішення. Втім, кажуть джерела, якщо це рішення і буде прийняте, то не найближчим часом.

Нагадаємо, 25 лютого ЄС та США запровадили санкції проти Путіна

Вилучення Росії з SWIFT зробить майже неможливим для фінансових установ пересилання грошей в країну або за її межі. Це серйозно вплине на російський бізнес з іноземними клієнтами і може завдати реальної шкоди економіці країни.

Раніше повідомлялося, що існує реальна ймовірність того, що Європейський Союз може відрізати Росію від SWIFT, високобезпечної платіжної мережі, яка з’єднує тисячі фінансових установ по всьому світу.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь