Politerno > Україна і світ > Відмова від імпорту енергоносіїв з РФ: Байден готує заяву, ЄС представив план

Відмова від імпорту енергоносіїв з РФ: Байден готує заяву, ЄС представив план

  • 8 Березня, 2022
  • 299 Переглядів
  • 0

У вівторок в США очікують на заяву президента Джо Байдена про заборону імпорту російської нафти, природного газу та вугілля до країни.

Про це, як пише “Європейська правда”, телеканалу CNN повідомили три джерела, знайомі з цим рішенням.

США зроблять цей крок самостійно, без своїх європейських союзників, серед яких виникли розбіжності щодо цього питання. Телеканал відзначає, що країни ЄС значно більш залежні від російських енергоносіїв, ніж США.

Своєю чергою Європейська комісія у вівторок запропонувала план, як зробити Європу незалежною від російського викопного палива “задовго до 2030” року на тлі вторгнення Росії в Україну – зменшувати залежність від газу почнуть вже в цьому році.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяву пресслужби Єврокомісії.

Представлений план передбачає зменшення попиту ЄС на російський газ на дві третини вже до кінця цього року.

“Ми повинні стати незалежними від російської нафти, вугілля та газу. Ми просто не можемо покладатися на постачальника, який прямо погрожує нам”, – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. 

Згідно з планом, Єврокомісія зобов’яже всі країни ЄС заповнювати свої газові сховища щонайменше на 90% до 1 жовтня кожного року.

Поступова відмова від викопного палива з Росії може бути здійснена задовго до 2030 року. Для цього Європейська комісія пропонує план REPowerEU, який підвищить стійкість енергетичної системи ЄС на основі двох напрямків – диверсифікації постачання газу через збільшення обсягів імпорту скрапленого природного газу та трубопроводів від неросійських постачальників, а також збільшення обсягів виробництва та імпорту біометану та відновлюваного водню.

Комісія пропонує швидше скоротити використання викопного палива в помешканнях, промисловості та енергосистемі за рахунок підвищення енергоефективності, збільшення використання відновлюваних джерел енергії та електрифікації.

Ці плани будуть обговорені на екстренному саміті лідерів ЄС у Франції у четвер.

Європейський Союз залежить від Росії приблизно на 40% у постачанні природного газу. Росія також постачає близько 27% нафти блоку з 27 країн та 46% вугілля.

Нагадаэмо, співробітникам Організації Об’єднаних Націй заборонено використовувати слова “війна” або “вторгнення” для опису дій Росії в Україні.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь