Politerno > Україна і світ > Окупанти розстріляли колону жінок та дітей на Київщині – 7 убитих

Окупанти розстріляли колону жінок та дітей на Київщині – 7 убитих

  • 12 Березня, 2022
  • 718 Переглядів
  • 0

Російсько-окупаційні війська розстріляли колону мирних жителів, яка рухалася в рамках погодженого гуманітарного коридору.

Про це повілдомило Головне управління розвідки Міноборони.

11 березня під час спроби евакуації з села Перемога (Баришівський район Київської області) в бік села Гостролуччя за погодженим “зеленим” коридором, окупанти розстріляли колону мирних жителів, яка складалась виключно з жінок та дітей.

За даними розвідки, результат цього звірячого вчинку – сім загиблих. З них одна дитина. Точна кількість поранених наразі невідома.

Після розстрілу окупанти змусили залишки колони повернутися до села Перемога і не випускають їх із населеного пункту. Наразі з ними практично неможливо встановити зв’язок, а також надати гуманітарну та медичну допомогу, зазначають у ГУР.

Як відомо, питання захисту цивільного населення під час збройних конфліктів регулюється нормами міжнародного гуманітарного права. Зокрема, Четвертою Женевською конвенцією “Про захист цивільного населення під час війни”.

Згідно з цими нормами, навмисні напади на цивільних осіб, які не беруть безпосередньої участі в бойових діях прирівнюються до військового злочину.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час спілкування з іноземними медіа заявив, що за час повномасштабної війни з РФ Україна втратила близько 1300 військових.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь